Više osoba za koje se sumnja da su dio skupine koja priprema napad praćeno je već nekoliko dana. "Elementi prikupljeni u istrazi zahtijevali su hitnu intervenciju", navodi tužiteljstvo.
Istražni sudac bi u sljedećih nekoliko sati trebao odlučiti o eventualnom zatvarnju privedenih osoba.
Izvršeno je 40-tak pretresa u stanovima i kućama te u 152 garaže. Do sada nije pronađeno ni oružje ni eksploziv. Tužiteljstvo nije otkrilo ni identitet privedenih osoba.
Najveći dio pretresa obavljen je u bruxelleskim općinama, a nekoliko njih i u sjevernoj regiji Flandriji te u južnoj Valoniji.
Istodobno od petka navečer više ministara i dužnosnika belgijske vlade stavljeno je pod iznimno visoki stupanj zaštite, ali to navodno nema veze s ovom opsežnom policijskom operacijom. (Hina)
-
Neugodno jutro
Potres na istoku Hrvatske: ''Ptice su postale glasne, soba i krov su se tresli nekoliko minuta''
-
Ostao gorak okus u ustima
Popili dvije kave pa doživjeli šok: "Odbila sam platiti i krenulo je natezanje"
-
dvije godine mandata
Koliko Zagrepčana podržava Tomaševića? Evo što je pokazalo istraživanje