Šef Wagnera Jevgenij Prigožin stigao je u Bjelorusiju, rekao je u utorak predsjednik Bjelorusije Aleksandar Lukašenko.
Nakon napada
Ne može se zaustaviti širenje radijacije: Teško oštećena nuklearka Černobil
Najavio pravnu borbu
Nekad uspješni poduzetnik, danas deložiran iz stana: "Sve su mi oduzeli. Dug je najedanput narastao"
FEMICID u rijeci
Jezivi detalji ubojstva: "Pronađena je na trećem katu s 30 ubodnih rana"
"Da, doista, on je danas u Bjelorusiji", rekao je Lukašenko, prenosi bjeloruska državna novinska agencija Belta.
Prigožin je protjeran iz Rusije nakon što je prošlog vikenda predvodio pobunu snaga Wagner grupe protiv predsjednika Vladimira Putina, piše Politico.
Pročitajte i ovo
Komentirao i Prigožina
"To je u glavama Rusa!" Orban u rijetkom intervjuu progovorio o Putinu i zašto misli da će zbog jedne stvari Rusija pobijediti
Pročitajte i ovo
Propala pobuna
Putin održao govor snagama sigurnosti: "Narod i vojska nisu bili na strani pobunjenika"
Avion Jevgenija Prigožina doletio je u utorak iz ruskog grada Rostova na Donu u Bjelorusiju, a još jedan zrakoplov onamo je stigao iz Sankt-Peterburga.
Prigožin se trebao premjestiti u Bjelorusiju, a njegovim je vojnicima omogućeno da mu se pridruže ili da budu integrirani u rusku vojsku, prema dogovoru koji je isposlovao Lukašenko u subotu i kojim je završena oružana pobuna Wagnerovih boraca.
Lukašenko je također rekao da ga je njegov ministar obrane Viktor Hrenin obavijestio da ne bi imao ništa protiv da jedinica poput Wagnera djeluje unutar bjeloruske vojske. Predsjednik je Hreninu naložio da o tome razgovara s Prigožinom.
BELTA je izvijestila da je Lukašenko je u utorak također rekao da njegova zemlja želi učiti iz ratnog iskustva ruske plaćeničke skupine Wagner.
"Ako njihovi zapovjednici dođu i pomognu nam, kažu nam što je trenutno važno... To je neprocjenjivo. To je ono što trebamo preuzeti od Wagnera", rekao je Lukašenko, dodajući da se Bjelorusija ne treba bojati prisutnosti plaćenika. "Držat ćemo ih pomno na oku", najavio je bjeloruski čelnik.