Vodeća momčad Zapadne konferencije NBA lige Phoenix Sunsi jučer navečer upisali su svoju 30. ovosezonsku pobjedu svladavši na gostovanju Milwaukee Buckse sa 114-105.

Domaći sastav ušao je u posljednju četvrtinu sa šest pogodaka prednosti, ali tada je do izražaja došla razlika u kvaliteti najboljih igrača u oba sastava. Prve zvijezde Sunsa Steve Nash i Amare Stoudemire su podigli svoju razinu igre, dok je najbolji strijelac Bucksa Michael Redd posustao.

Vezani članci Ivica Zubac i Kristina Prišč (Foto: Facebook) Vjenčanje desetljeća u Mostaru: On je imao 18, ona 23 kad su se zaljubili, a danas žive američki san Kendall Jenner (Foto: Profimedia) Priča se da ova zanosna brineta voli žene, ali sad su je snimili na krstarenju s NBA košarkašem

Nash (37, 10 asistencija) je u tih posljednjih 12 minuta ubacio 15 koševa, a Stoudemire (19, 12 skokova) 10, dok je Redd (28) ubacio tek dva poena. Australac hrvatskih korijena u sastavu Bucksa Andrew Bogut ubacio je 19 pogodaka uz 13 skokova.

Sacramento Kingsi su prvi put ove sezone na raspolaganju imali sva tri svoja najbolja igrača, Mikea Bibbyja, Rona Artesta i Kevina Martina, a njihovu snagu dobro su osjetili New Jersey Netsi koji su teško stradali u glavnom gradu Kalifornije. Za konačnih 128-94 u korist Kingsa najzaslužniji je bio Artest (27), no čak je sedam domaćih igrača ubacilo dvoznamenkasti broj poena. Kod Netsa najefikasniji je bio Vince Carter (21).