NBA: Jazzeri pobijedili Raptorse; ozljeda McGradyja

Utah Jazz jučer je upisao svoju petu pobjedu zaredom, u gostima kod Toronto Raptorsa koje su 'potukli' 92:88, na utakmici Rocketsa i LA Lakersa ozlijedio se najbolji igrač Houstona Tracy McGrady.

Hrvatski košarkaš Goran Giriček uspio je zabiti osam koševa i imati četiri skoka u 17 minuta koliko je proveo na terenu. Od njegovih suigrača najučinkovitiji je bio Carlos Boozer koji je zabio 23 koša i imao čak 13 skokova. Andrej Kirilenko imao je najveći broj asistencija, čak 11.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Celebrity svita u Staples Centru Bieber podlegao Rihanninim čarima na All-Star utakmici! Slika nije dostupna EKSKLUZIVNI VIDEO: Prve snimke filma o Draženu i Divcu!

Među Raptorsima najefikasniji je bio Anthony Parker sa 19 koševa.

Ovo je tek druga utakmica u koji Jazzeri nisu uspjeli zabiti više do 100 koševa.

Utah je uspio Raptorse zadržati na 39 posto učinkovitosti u pogocima. Toronto se kasno probudio i 18 sekundi prije kraja je zahvaljujući trici T.J. Forda došao na 89-88. Utahov Deron Williams je slobodnim bacanjima uspio povećati razliku za Jazzere, a nakon Fordovog promašaja za tricu, on je još jednim slobodnim bacanjem učvrstio pobjedu na 92:88.

U drugim utakmicama Boston Celticsi su nastavili svoj najbolji početak sezone u posljednjih 35 godina, došavši na niz od sedam pobjeda u sedam utakmica, nakon susreta s New Jersey Netsima koje su 'potopili' 91:68. Kevin Garnett je postigao 16 koševa i imao osam skokova za Boston.

Orlando Magic su poboljšali svoj 'skor', ostvarivši pobjedu nad Cleveland Cvaliersima 117-116, unatoč 39 koševa, 13 skokova i 14 asistencija LeBron Jamesa.

Susret Houston Rocketsa i LA Lakersa obilježila je ozljeda Tracyja McGradyja koji je u posljednjim minutama druge četvrtine morao napustiti teren. Zbog ozljede lakta neće igrati najmanje tjedan dana. Najbolji u redovima Lakersa bio je Kobe Bryant. Sa postignutih 30 koševa svoju je momčad doveo do pobjede 93:90.