Kvalifikacije za EURO: Armenija šokirala Portugal, Belgija porazila Srbiju

Reprezentacija Armenije priredila je veliko iznenađenje odigravši 1:1 protiv Portugala u susretu A skupine kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo. I drugi favorit iste skupine, reprezentacija Srbije, upisala je negativan rezultat.

Armenija je povela pogotkom Roberta Arzumanjan u 10. minuti, a Portugal je izjednačio pogotkom Cristiana Ronalda u 38. minuti. Do konca utakmice Portugalci su pokušavali u potpunosti preokrenuti rezultat, no usprkos silnom pritisku i nizu prilika nisu uspjeli postići drugi pogodak. Armenci su tako zaustavili još jednu reprezentaciju u Jerevanu. Na domaćem travnjaku su pobijedili Poljsku (1:0), te remizirali s Finskom (0:0).

U drugom dvoboju iz skupine A Finska je u Tampereu pobijedila Kazahstan 2:1. Strijelci za "Suomi" su bili Aleksje Eremenko (13) i Teemu Tainio (61), dok je pogodak za goste postigao Dmitri Bjakov (23).

Srbija je na gostovanju u Bruxellesu kod posljednjih godina loše Belgije izgubila sa 2-3 (0-2), te tako bitno umanjila izglede za odlazak na EURO.

Belgija je povela sa 2-0 golovima Mousse Dembelea (9) i Kevina Mirallasa (29), na 2-1 smanjio je Zdravko Kuzmanović (73), da bi u završnici prvo Mirallas (87) svojim drugim golom povisio na 3-1, a potom Kuzmanović (88) postavio konačnih 3-2.

U skupini F Sjeverna Irska je sa 3-1 svladala Liechtenstein i ponovno pretekla Španjolsku na drugoj poziciji. Nakon sedam odigranih utakmica Sjeverna Irska ima 16, a Španjolska 15 bodova.

U našoj, E skupini, Estonija je upisala prvu pobjedu i to protiv Andore 2:1. Domaćin je prva tri boda u kvalifikacijama izborio postigavši drugi pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade, a junak je bio Indrek Zelinski. Estonija je povela u 34. minuti pogotkom Raia Piiroje, dok je rezultat izjednačio Fernando Silva u 87. minuti. Estonija je od 45. minute igrala bez isključenog Ragnara Klavana.