U Hrvatskoj je dosad potvrđeno 4634 slučajeva zaraze koronavirusom. Preminule su još tri osobe.

Galerija


* Koronavirus potvrđen kod 4634 osoba

* 128 osoba je preminulo, oporavilo se 3394 oboljelih

* Sedam pacijenata je na respiratorima

* U samoizolaciji je 3609 osoba

Tijek događaja pratite u nastavku.

15:41 Na području Bjelovarsko-bilogorske županije u posljednja 24 sata potvrđena su dva nova slučaja zaraze koronavirusom pa je ukupan broj oboljelih porastao na šest.

Vezani članci Koronavirus u Hrvatskoj - 1 U Hrvatskoj zaraženo još 113 osoba: U Zadarskoj županiji zaraženi na obiteljskim slavljima i košarkaškoj utakmici Ljubljana, ilustracija Susjedi proglasili kraj epidemije: "Za nama je teška godina i pol, ali još nismo prošli kroz cilj"

Jedna novozaražena osoba bliski je kontakt osobe kojoj je prije potvrđen COVID-19, a za drugu novozaraženu osobu kontakti se još utvrđuju.

14:25 Nacionalna udruga ugostitelja uoči nadolazećeg vikenda te održavanja većih okupljanja na otvorenom i u noćnim klubovima, obiteljskih događaja te svadbenih svečanosti apelira na sve organizatore i sudionike da se pridražvaju mjera propisanih od Nacionalnog stožera.

14:21 Župan Dubrovačko-neretvanske županije Nikola Dobroslavić predložio je Nacionalnom stožeru uvođenje strožih epidemioloških veza u cilju očuvanja turizma.

"Ovih dana svjedočimo stavljanju Hrvatske na restriktivne liste od strane nekih nama u turizmu važnih emitivnih zemalja kao što su Slovenija, Nizozemska, Finska, Norveška, Latvija, Irska, a naznake su da takvo što priprema i Njemačka… Premda je situacija u našoj županiji, a i na cijelom priobalju epidemiološki veoma dobra pretpostavljamo da su na ovakve njihove odluke utjecale brojke na razini države", napisao je Dobroslavić.

"Iz nama dostupnih podataka nameće se zaključak da je veliki broj zaraženih u kontinentalnom dijelu Hrvatske rezultat okupljanja u noćnim klubovima, na svadbama i drugim svečanostima s velikim brojem sudionika. Smatramo da je to moguće, a i nužno ograničiti”, dodao je.

14:00 Nacionalni stožer civilne zaštite objavio je da su u Hrvatskoj u posljednjih 24 sata oboljele još 104 osobe. Među njima su 132 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru sedam pacijenata. Tri su osobe preminule.

Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno su zabilježene 4634 osobe zaražene novim koronavirusom, od kojih je 128 preminulo, a 3394 se oporavilo. U samoizolaciji je trenutno 3609 osoba.

12:52 Stožer civilne zaštite Koprivničko-križevačke županije priopćio je da nema zabilježenih novih slučajeva. Na području županije trenutno je pet aktivnih slučajeva pozitiviteta bolesti COVID-19, a od početka epidemije ukupno su zabilježena 104 slučaja oboljenja koronavirusom.

12:45 Na području Krapinsko-zagorske županije u protekla 24 sata evidentirana je jedna novozaražena osoba (Radoboj), dok je jedna osoba ozdravila (Krapinske Toplice). Trenutni broj aktivnih slučajeva zaraze koronavirusom na području Krapinsko-zagorske županije je 13. U samoizolaciji se nalazi 57 osoba.

12:26 U Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježen je jedan novi slučaj zaraze koronavirusom. Riječ je o mlađoj ženskoj osobi iz Metkovića koja se zarazila izvan Hrvatske.

Ukupno su hospitalizirane tri osobe u OB Dubrovnik. U samoizolaciji se nalazi 243 osobe

12:15 Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 77 osoba na prisutnost virusa COVID-19 u Karlovačkoj županiji. Utvrđen je jedan pozitivan nalaz. Radi se o mlađoj ženskoj osobi s područja Ogulina, koja je kao kontakt pozitivne osobe od prije bila u samoizolaciji. Trenuto je u Općoj bolnici Karlovac hospitalizirano pet COVID pacijenata i svi su stabilnog zdravstvenog stanja.

12:04 Na području Zagrebačke županije troje je ljudi oboljelo od koronavirusa. Jedna osoba je preminula, a šest ih je izliječeno. Na području Zagrebačke županije trenutno je aktivan 51 slučaj.

11:39 Na području Međimurske županije od jučer je uzeto 11 uzoraka te su svi obrađeni nalazi negativni. Međimurje je 30 dana bez novooboljelih osoba te je 7. dan korona free županija.

11:25 Na području Splitsko-dalmatinske županije danas je osam novooboljelih osoba pozitivno, i to iz Splita šest osoba te po jedna iz Trilja i Dugopolja. Od osam novooboljelih njih pet su kontakti prethodno oboljelih osoba, dok se ostale tri osobe epidemiološki obrađuju. 510 osoba nalazi se u samoizolaciji. Osam COVID pozitivnih osoba nalazi se na bolničkom liječenju u KBC-u Split. Jedna osoba nalazi se na respiratoru.

11:15 Na području Šibensko-kninske županije dvije su osobe oboljele od zarazne bolesti COVID-19. Radi se o mlađoj muškoj osobi iz Bilica, kontaktu ranije oboljelog, te o ženskoj osobi srednje životne dobi s dvojnim državljanstvom, Republike Hrvatske i Republike Srbije, koja boravi u Kninu.

Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutačno su 133 osobe. Tri osobe liječe se na Odjelu infektologije šibenske bolnice, dok ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u samoizolaciji na kućnom liječenju.

11:00 U Zagrebu je 10 novih pozitivnih bolesnika. Aktivnih slučajeva zaraze u Zagrebu je u ovom trenutku 268.

10:50 U Vukovarsko-srijemskoj županiji u posljednja 24 sata je novih pozitivnih 27 (devet iz Ivankova, dvoje iz Vukovara, četvero iz Vinkovaca, troje iz Starih Mikanovaca, četvero iz Vrbanje i po jedan iz Đeletovaca, Cerne, Otoka, Tovarnika i Bobote).

Ukupan broj oboljelih osoba od početka epidemije je 286, od kojih su 84 osobe izliječene. Trenutačno je u županiji šest osoba hospitalizirano zbog bolesti COVID-19. U samoizolaciji na području županije nalazi se 675 osoba.

10:20 Na području Brodsko-posavske županije pet je novih pozitivnih osoba. Četiri pozitivne osobe bile su sudionici na jednoj svadbi održanoj izvan Brodsko-posavske županije na kojoj je potvrđeno više zaraženih osoba. Jedna je osoba kontakt već ranije potvrđene pozitivne osobe.

10:14 U Sisačko-moslavačkoj županiji na današnji dan tri su novooboljele osobe od zarazne bolesti COVID-19. Osobe su s područja grada Kutine.

9:55 Predsjednik Hrvatske Liječničke komore Krešimir Luetić kazao je za N1 da liječnici ponovno pozivaju građane da se pridržavaju propisanih mjera. "Pomozite svi nama da bi zdravstveni sustav - liječnici, medicinske sestre i svi ostali u njemu, mogao funkcionirati. Slom zdravstvenog sustava mogli smo vidjeti u Italiji, a sad ga gledamo i u Srbiji", kazao je Luetić.

Navodi kako je među liječnicima i dalje zabrinutost i neizvjesnost. "Još uvijek nemamo ključne alate kojima bismo mogli reći građanima - 'imamo cjepivo i imamo lijek kojima možemo pomoći'. Dok ne dođemo do toga, moramo se pridržavati mjera kako bismo smanjili širenje zaraze", objasnio je Luetić i dodaje kako se pretpostavlja da bi postojeća oprema u zdravstvenom sustavu trebala biti dovoljna za novi val koronavirusa najesen.

"Bitno je da mi u jesenski period uđemo sa što manje zaraženih ljudi i sa što manjim povećanjem tog broja na dnevnoj bazi. Bitno je uloviti sve zaražene i njihove kontakte i kontrolirati situaciju. Mi smo daleko od srpskih brojki, gdje je više od 200 ljudi na respiratoru, apeliram na građane da naprave sve kako nikad ne bi ni došli do njih", zaključio je Luetić.

9:40 Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 164 uzoraka brisova na COVID-19, od kojih je 11 pozitivnih. Kod tri osobe radi se o bliskom kontaktu s pozitivnom osobom, a četiri su uvezena slučaja. Za četiri osobe u tijeku je epidemiološka obrada.

Nažalost, u Općoj bolnici Pula preminula je jedna COVID pozitivna osoba, 1925. godište, s više kroničnih bolesti. Izliječena je jedna osoba, a u mjerama samoizolacije nalaze se 302 osobe.

9:26 Na području Osječko-baranjske županije sedam je novih pozitivnih na koronavirus. U KBC-u Osijek hospitalizirane su tri osobe manje nego jučer pa se na bolničkom liječenju danas nalazi 36 osoba oboljelih od koronavirusa, od kojih je četvero na respiratoru. 31 novi kontakt stavljen je u samoizolaciju, a sveukupno se u samoizolaciji na području naše županije nalazi 420 osoba.

9:20 Jedna je novooboljela osoba od koronavirusa na području Zadarske županije. Riječ je o mlađoj muškoj osobi iz Zadra čija se kretanja i kontakti utvrđuju. Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 111 uzoraka. Na COVID 1 odjelu Opće bolnice Zadar hospitalizirana su četiri pacijenata. U samoizolaciji je 237 osoba.

9:06 U Primorsko-goranskoj županiji nema novih oboljelih.
Trenutno je u županiji 35 pozitivnih, a 110 osoba je ozdravilo. Ukupno do sada evidentirano je 146 COVID-19 slučajeva.

8:16 U Požeško-slavonskoj županiji potvrđena su dva nova slučaja zaraze. Trenutačno su 34 aktivna slučaja zaraze koronavirusom (COVID-19). U kućnoj izolaciji nalaze se 34, a u samoizolaciji 100 osoba.

7:41 Na području Virovitičko-podravske županije nema novozaraženih osoba od COVID-19, izvijestili su iz Stožera civilne zaštite. Od početka epidemije COVID-19 koronavirusom je zaraženo 25 osoba. Četrnaest ih je trenutačno aktivno, desetero ih se oporavilo, a jedan je muškarac preminuo.

Nacionalni stožer objavio je u srijedu da je koronavirus potvrđen kod 4530 osoba u Hrvatskoj. Broj trenutačno oboljelih (aktivnih slučajeva) iznosi 1127. Od toga su 143 osobe na bolničkom liječenju, s devet pacijenata na respiratoru.