Obavijesti Pretražite Navigacija
KAOS U VUKOVARU

Željko Sabo kandidat vukovarskog SDP-a za gradonačelnika: "Ljudi su me podržali i kako da ne prihvatim kandidaturu?"

Članovi vukovarskoga Gradskog odbora SDP-a podržali su da kandidat te stranke za gradonačelnika Vukovara na predstojećim lokalnim izborima bude bivši gradonačelnik toga grada Željko Sabo.

Na sjednici Gradskog odbora, održanoj u srijedu navečer, članovi vukovarske gradske organizacije jednoglasno su podržali kandidaturu Željka Sabe.

Pročitajte i ovo Kolona sjećanja - 135 za vrijeme Dana sjećanja U Vukovaru mahao zastavom s nedopuštenim simbolima: Dobio pet dana zatvora Davor Bernardić, predsjednik SDP-a IZBORNE LISTE Bernardić o sudjelovanju europarlamentaraca u kampanji: "Pomoć je dobrodošla, odluka je individualna, ali oni žele pomoći"

Od 18 članova, sjednici Gradskog odbora nazočilo je njih 12 te jednoglasno podržalo Sabinu kandidaturu za gradonačelnika Vukovara.

"Ljudi su me podržali i kako da ne prihvatim kandidaturu? Gradska organizacija provela je anketu među našim članovima u Vukovaru da vide podržavaju li me. Od 408 članova, 371 ili 91 posto je svojim potpisom dalo mi podršku", kazao je Hini Sabo nakon sjednice Gradskog odbora rekavši i kako nisu istiniti navodi pojedinih medija kako je na sjednici Gradskog odbora iz stranke "izbačeno" više od stotinu članova.

"Provjerom stanja članstva na terenu ustanovili smo kako je 13 naših članova umrlo, 30 ih se izjasnilo da ne žele više biti članovi SDP-a, a 63 ih se odselilo iz Vukovara. Te ljude smo brisali iz evidencije i to je to", kazao je Željko Sabo. Na pitanje što očekuje od za sutra najavljene sjednice Predsjedništva stranke, na kojoj bi se navodno trebala donijeti odluka o raspuštanju vukovarske organizacije, Sabo je kazao kako očekuje da pobijedi razum.

"Neki članovi rekli su mi večeras kako mudri ljudi mijenjaju mišljenja. Nadamo se da će razum članova Predsjedništva doći do izražaja", rekao je Željko Sabo.

Članica Predsjedništva SDP-a, Vukovarka Biljana Gaća, koju mediji spominju kao moguću povjerenicu SDP-a u Vukovaru, izjavila za Hinu kako je odluka Gradskog odbora SDP-a Grada Vukovara o podršci kandidaturi Željka Sabe u svakom slučaju legitimna.

"Predsjedništvo SDP-a Hrvatske ima svoj stav i na osnovu njega ćemo dalje i djelovati", poručila je Gaća dodajući kako nema osobno ništa protiv Željka Sabe, ali je razočarana njegovim postupcima koji, kako je ocijenila, idu na štetu SDP-a.

 

 

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene