Udruga U ime obitelji zatražila je policijsku zaštitu za svoju predsjednicu Željku Markić, pozivajući se na slučaj Milanke Opačić, SDP-ove saborske zastupnice.
Pročitajte i ovo
''dno dna diskriminacije''
Forum žena SDP-a: ''Željka Markić zagazila na teren na kojem su počivali zasadi nacizma''
Nakon oslobađajuće presude Bandiću
Udruga U ime obitelji: ''USKOK četiri godine vodi politički proces na račun građana''
Opačić je, naime, dobila policijsku zaštitu nakon što je jedan opskurni portal objavio fotomontažu (tvrdeći pritom da je fotografija autentična) SDP-ove zastupnice u majici s četiri ćirilična "s".
"Molimo da se isto promptno načelo postupanja policije primijeni i na slučaj dr. Željke Markić, predsjednice udruge U ime obitelji, kao i na sve druge žene izložene uvredljivoj fotomontaži kojoj je cilj širenje mržnje, te da joj se dodijeli policijska zaštita", kaže se u zahtjevu udruge Željke Markić.
Fotomontaža njenog lika s Hitlerovim brčićima objavljena je na naslovnici tjednika Novosti kojeg izdaje Srpsko narodno vijeće.
"Fotomontaža dr. Željke Markić sa ciljem širenja mržnje i netrpeljivosti objavljena je, uz druge uvredljive fotomontaže i tekstove nakon što je udruga U ime obitelji zatražila da Vlada RH i Savjet za nacionalne manjine, sukladno propozicijama natječaja na kojem su Novostima dodijeljena sredstva za 2016. godinu – prestane uplaćivati državna sredstva te im zabrani javljanje na isti natječaj za sredstva namijenjena nacionalnim manjinama - sljedeće 3 godine", kaže se u priopćenju.
Udruga Željke Markić tvrdi da objava njene fotomontaže "predstavlja poziv na mržnju i napadanje, a što je još gore, financirana je novcem poreznih obveznika", pa očekuju od policije da postupi jednako kao i u slučaju Milanke Opačić "kako ne bi ispalo da su neke žene u hrvatskom društvu povlaštenije od drugih".
Iz Ravnateljstva policije su za Hinu potvrdili da su dobili zahtjev udruge U ime obitelji te su poručili da će o tome obaviti provjere. U policiji su rekli da "postoje određeni uvjeti pod kojima netko može dobiti policijsku zaštitu", ali o njima ne mogu javno govoriti.