Sud je zaključio da je Hernadijev zahtjev nedopušten, a odluka je konačna, objavljeno je na internetskoj stranici suda.
Zahtjev je odbačen uz obrazloženje da prigovore koje je iznio pred sudom u Strasborugu nije koristio pred hrvatskim sudovima te da nije iznio valjane argumente za tvrdnju da mu je povrijeđena sloboda kretanja.
Hernadi je tužbu protiv Hrvatske podnio zbog povrede prava na slobodu kretanja koje štiti jedan od protokola Europske konvencije za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda. U tužbi je naveo da je njegova sloboda kretanja, uključujući i napuštanje vlastite zemlje, ograničeno zbog bojazni da će biti uhićen i izručen Hrvatskoj.
U rujnu 2017. preko svoje hrvatske odvjetnice Laure Valković Hernadi je poručio da je Hrvatsku prijavio Europskom sudu za ljudska prava jer "kazneno pravo i kaznene postupke koristi u nekoj zamišljenoj šahovskoj igri" u kojoj "ne želi sudjelovati".
Hernadiju se na zagrebačkom Županijskom sudu u odsutnosti sudi zajedno s bivšim premijerom Sanaderom zbog optužbi da mu je preko posrednika trebao isplatiti 10 milijuna eura mita kako bi mađarski MOL preuzeo upravljačka prava u hrvatskoj naftnoj kompaniji Ini. (Hina)
-
Napadnut snimatelj Nove TV
VIDEO Prvi BBB pušten iz grčkog zatvora odgovorio kakav je osjećaj vratiti se kući: "Ma boli me ku*ac. Ajde bježi od mene"
-
Pad narudžbi
Zbog zabrinjavajućih vijesti iz Njemačke počela otpuštanja i u Hrvatskoj: Industrija s 18 tisuća radnika na posebnom je udaru
-
Istraga u tijeku
Pokušaj ubojstva u Zagrebu: Mladić pokušao spriječiti tučnjavu, izrezan je po leđima