Rukelj, koji se osječkim braniteljima pridružio kao snajperist u Prištapskoj četi, kazao je i da je znao za dovođenja civila u garaže Sekretarijata kojemu je, prema optužnici, na čelu bio optuženi Glavaš.
Pročitajte i ovo
RATNI ZLOČINAC
Documenta o Milanovićevom vraćanju odlikovanja Glavašu: "Iako je zakonita, odluka nije primjerena''
Bećarac o sporazumu
Sabor o CETA-i: ''Nitko nema što Slavonac imade, svježu papriku ravno iz Kanade''
Iako ne zna tko je izdavao naredbe za dovođenje civila poznato mu je, kaže, da su uhićenici na kraju završili u Dravi.
Grupu ljudi prvi je puta vidio u dvorištu zgrade Sekretarijata dok je s nekoliko suboraca u ljeto 1991. išao na ručak.
"Dvojica su bila izudarana na podu, htjeli smo se priključiti, ali nas je jedan od zapovjednika potjerao", prisjetio se Rukelj. Dodao je da su pored premlaćenih zarobljenika s grupom vojnika bili Glavaš, sadašnji krunski svjedok Krunoslav Fehir i njegov otac koji je, po svjedokovim riječima, uz Glavaša bio jedan od zapovjednika.
"Znali smo da se to događa, ali nismo smjeli tamo. Poslije smo čuli da je jadan stradao, da je ubijen, ali nam je bilo objašnjeno da je neki terorist preskočio zid kako bi ubio Glavaša", kazao je. Ipak, Rukelj je siguran da je ubijeni, za kojega tužiteljstvo tvrdi da je Čedomir Vučković, jedan od mučenih civila.
"Kasnije se pričalo da ga je ubio mali Fehir. I on je bio dio te postrojbe, nosio je uniformu i bio naoružan do zuba", kazao je Rukelj.
Krunski svjedok Fehir ranije je izjavio da je u Vučkovića, koji je prije bio prisiljen popiti akumulatorsku kiselinu, pucao streljivom koje mu je osobno dao Glavaš.
Suđenje se nastavlja poslijepodne kada će Rukelj nastaviti odgovarati na pitanje obrane, optuženika i sudskog vijeća.