Oštrim riječima prema ministru zdravstva i predsjedniku Vlade zatražile su povećanje plaća od 25 posto. No, povećanje plaća od 7 posto potpisano sa sindikatima je za sada sve , a ministar zdravstva Milan Kujundžić kaže "koliko god date nikada nije dovoljno"
Pročitajte i ovo
PRVA SUBOTA
FOTO Molitelji opet klečali u Zagrebu i Rijeci, nasuprot njih stali prosvjednici: "Vi ste prava sekta, ali bez efekta"
Odazvat će se Uzinićevu pozivu
Riječki prosvjednici protiv molitelja najavili posljednju akciju: "Proglašavamo pobjedu i idemo u katedralu"
SNIMKA ORGIJA?
U susjedstvu će eksplodirati seks-skandal? "Uskoro"
Izmislila napad
Časna sestra objasnila zašto je lagala: "Nisam im mogla priznati"
utjecaj rata na životinje
Šokantno otkriće! Psi u Ukrajini više nisu isti: Najviše iznenađuje jedna stvar
U Dnevniku Nove TV gostovala je Sanda Alić, jedna od organizatorica današnjeg prosvjeda te objasnila je kako su se uspjele organizirati.
"Nas tri herione iz čajne kuhinje, kako nas zovu, smo shvatile da od ovih pregovara neće biti ništa. Zato smo pokrenule Facebook grupu koja sad broji 14 tisuća članova. Nas tri krenule smo same i bez ikakve logistike", kaže Alić.
Na prosvjedu su medicinske sestre poručile kako će bolnice postati mrtvačnice, a Alić kaže kako će, u slučaju da se ovakva situacija nastavi, Hrvatska ostati i bez liječnika i medicinskih sestara.
Iako od povećanja plaća zasad nema ništa, kaže kako prosvjed nije bio uzaludan.
"Sigurna sam da novca ima, ali se troši na krive stvari. Za Croatia Airlines se dalo 250 milijuna kuna. Piali smo premijera jesu li posrnule kompanije važnije od zdravlja nacije", rekla je Alić i dodala kako je uvjerena da sindikat i komora ne rade dobro svoj posao.
Tvrdi kako trenutno ispregovaranih 7 posto za medicinsku sestru koja radi 28 godina iznosi 45 kuna dok bi njihov zahtjev od 25 posto plaću povisio za 1326 kuna.
"To i dalje nije puno. Rumunjska je u zadnje dvije godine povisilia 50 posto osnovicu plaće svojim sestrama", rekla je Alić.
Najavila je i kako razmišljaju o osnivanju novog sindikata te novim akcijama.
"Današnji prosvjed samo je prvi korak", rekla je Alić.
Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr