Hrvatska preskočila Crnu Goru, za polufinale dovoljan i bod

Hrvatski rukometaši upisali su prvu pobjedu u drugom krugu Europskog prvenstva u Norveškoj. Danska je bez većih problema svladala Poljsku. Poljaci su porazom od Danske ispali iz borbe za odličja, a Slovenija je pobijedila Norvešku (33:29), tako da je Paklenima sada dovoljan samo bod protiv Norvežana za prolaz u polufinale.

Hrvatska je danas svladala Crnu Goru 34:26 (12:13) te sutra za prolaz u polufinale mora pobijediti domaćina, Norvešku.

Pročitajte i ovo Požar u Kopenhagenu Vatrogasci na terenu VIDEO Požar zahvatio simbol Kopenhagena: "Ovo je katastrofa, izgorio je naš Notre-Dame" Slika nije dostupna Rukometaši spasili dan, polufinale izboreno preko Danske

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Igor Vori sa devet pogodaka.

Nakon debakla protiv Danske hrvatska reprezentacija je i protiv Crne Gore očajno otvorila utakmicu. Prvih 30 minuta proteklo je bez pravog ritma i igre. Očajno i bezidejno u napadu, te nedovoljno pokretljivo i čvrsto u obrani. Sredinom prvog dijela činilo se kako su hrvatski rukometaši pohvatali konce igre i od minus dva (3:5) došli smo do plus dva (7:5). Međutim, Crna Gora je vrlo brzo uzvratila serijom 3:0 i ponovo došla do prednosti.

Do konca poluvremena momčadi su se izmjenjivale u vodstvo, a na koncu je prvi dio završio s pogotkom prednosti za Crnu Goru. Veći dio prvog dijela hrvatska reprezentacija je igrala bez Ivana Balića koji je dobio nezgodan udarac u zglob, dok je Petar Metličić zabio samo jedan pogodak. Naš najefikasniji igrač u prvom dijelu bio je Ivan Čupić sa tri pogotka, dok je suparnike predvodio Petar Kapisoda sa pet pogodaka, od čega tri sa sedam metara.

U nastavku je hrvatska reprezentacija zaigrala daleko odlučnije i čvršće. Nakon što je Crna Gora otvorila poluvrijeme pogotkom i došla do vodstva 14:12, uslijedila je hrvatska serija 6:0 (18:14) i do konca utakmice naši igrači više nisu ispuštali prednost. Crna Gora se u dva navrata približila na dva pogotka zaostatka (25:23, 26:24), no više od toga nisu uspjeli. Ivano Balić se u drugom poluvremenu vratio u igru, no nakon što je dobio udarac u arkadu vrlo brzo je ponovo završio na klupi.

Zbog problema s mišićem na klupi je završio i naš drugi srednji vanjski Vuković. Srećom, Balićeva ozljeda nije bila toliko ozbiljna i najbolji igrač svijeta vratio se u momčad osam minuta prije kraja.

Najbolji igrači u hrvatskim redovima bili su Igor Vori sa devet pogodaka iz deset pokušaja, te Ivan Čupić sa šest pogodaka iz šest pokušaja, dok je Mirko Alilović sakupio šest obrana. Suparničke redove predvodili Petar Kapisoda (7) i Alen Muratović (5).

STAVANGER. Dvorana Iderettshal - 1.500. gledatelja; Suci: Vicente Breto i Jose Antonio Huelin (oba Španjolska)

HRVATSKA: Somić, Alilović; Dominiković, Čupić 6, Balić 3 (1), Duvnjak 4 (1), Lacković, Vori 9, Horvat, Vuković, Špoljarić 1, Metličić 5, Vukić 2, Valčić 4. Izbornik: Lino Červar

CRNA GORA: Stojanović, Doknić, Svitlica 2, Marković 3, Rakčević, Mrvaljević 2, Muratović 5, Kapisoda 7 (4), Đukanović, Đurković 2, Pejović, Dobreković, Rudović 1, Milašević 1, Roganović 3. Izbornik: Ranko Popović

ISKLJUČENJA: Hrvatska - 2 minute, Crna Gora - 4 minute

SEDMERCI: Hrvatska - 2 / 2, Crna Gora - 4 / 4

Danska - Poljska 36:26

U susretu drugog kola I skupine drugog kruga Europskog prvenstva u Norveškoj rukometna reprezentacija Danske je bez većih problema pobijedila Poljsku 36:26 (17:13).

Najefikasniji igrači u danskim redovima bili su Lasse Boesen (8), Lars Christiansen (6) i Michale Knudsen (5), dok su Poljsku prevodili Mariusz Jurasik (7), Mateusz Jachlewski (4) i Marcin Lijewski (4).

Ovom pobjedom Danska je ostala u igri za plasman u polufinale, dok su se Poljaci oprostili od ulaska u borbu za odličja.