Vladine škare režu subvencije, a samim time rastu režije.
SAD šalje 38 mil. dolara
Zabrinjavajuće upozorenje na brzo širenje smrtonosne bolesti: U 24 sata deseci novooboljelih osoba
NAPETOSTI NA BALTIKU
Francuski lovci presreli 11 ruskih zrakoplova
Prostirat će se kroz tri kvarta
VIDEO Metropola dobiva novi mega park - velik poput 100 nogometnih igrališta: "Ovo ne bi smjeli dirati, ljudima to nešto znači"
Od studenog računi za struju na mjesečnoj razini rast će u prosjeku za nešto više od tri eura. A početkom nove godine bit će veći za više od pet eura. Mjesečni račun za plin u prosjeku će poskupjeti za četiri eura, toplinska energija za nešto više od tri eura.
"Što potrošim, to moram i platiti", "Ja baš ne trošim puno jer uglavnom nisam kod kuće, a vidjet ćemo što će drugi reći. Ja imam plaću, a onima s mirovinama bit će teže", "Nema boljeg vremena za ovo, mi smo studenti i živimo od crkavice", komentirali su građani.
Najugroženijima ostaje mjesečni vaučer od 70 eura po kućanstvu.
"Onima koji su u potrebi direktno pomažemo vaučerima kako bi bolje, lakše
i jednostavnije podnijeli ovo malo povećanje, iako je ono uvijek veliko za onoga tko ima malo, ali smo nastojali amortizirati to drugim mjerama", poručio je Branko Bačić, ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine.
Branko Bačić
Foto:
Dnevnik Nove TV
Umirovljenicima pod bor stiže godišnji dodatak.
"Šest eura po godini staža na prosječan mirovinski staž od 31 godine. Svaki umirovljenik koji ima te godine dobit će 186 eura u prosincu ove godine", rekao je Marin Piletić, ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.
Marin Piletić
Foto:
Dnevnik Nove TV
"Dakle, 210 milijuna eura za godišnji dodatak izdvojeno je za naše umirovljenike", poručio je premijer Andrej Plenković.
Andrej Plenković
Foto:
Dnevnik Nove TV
Umirovljenici ne dijele isto oduševljenje. Šest eura po godini staža znatno je manje od onoga što su tražili.
"Jedino što će to malo omogućiti je da za Božić imaju malo više
novca, pa da ipak mogu počastiti svoje unuke i sebe same", rekla je Višnja Stanišić, predsjednica Sindikata umirovljenika Hrvatske.
A ima li boljeg života za umirovljenike?
"Jedino ako se presele u Tajland. Tamo sam čula da je puno jeftinije nego tu", nadodala je Stanišić.
U ovom valu još ostaje 70 zamrznutih proizvoda. A sve ide k tome da se mjere na proljeće potpuno ukinu.