"U petak, 9. veljače zaprimili smo rješenje Ministarstva mora, prometa i infrastrukture kojim se odbija žalba društva 'Point' d.o.o. kao neosnovana te se potvrđuje odluka ove županije o oduzimaju koncesije od 6. prosinca 2021. godine", rekla je Matea Dorčić vijećnicima na sjednici Županijske skupštine.
Pročitajte i ovo
Uvala Vruja
Bespravno gradio pa se žalio na odluku o rušenju: "Čekamo bagere i ako se ikad ukažu, bit će svečano dočekani"
"Ovo je nova Vruja"
Krše zakon na otoku, suvlasnici bijesni: "Oni su na našoj djedovini i sada nam ju još žele i oteti"
To je drugi put da Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture intervenira u vezi s koncesijom poduzetnika Stipe Latkovića na Vruji.
Nakon što je 2018. godine splitsko-dalmatinska Županijska skupština oduzela Latkoviću koncesiju koja se odnosila na uvalu Vruju, on se žalio Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture, koje je tada prihvatilo njegovu žalbu.
U drugoj intervenciji krajem prošlog tjedna Ministarstvo je odbilo Latkovićevu žalbu.
U Vruji su 2021. i prošlo ljeto održani prosvjedi.
Početkom srpnja 2021. na prvom okupljanju, prosvjednici su u akciji "Festival bespravne gradnje i devastacije prirode" digli glas protiv betoniranja Vruje. Zatražen je i opoziv predsjednika Zorana Milanovića, koji, kako su ocijenili, izravno podupire okupaciju Vruje budući da je stao u zaštitu Stipe Latkovića, koji mu je bio donator u predsjedničkoj kampanji.
Prošle godine u svibnju splitsko Općinsko državno odvjetništvo podignulo je optužnicu protiv Stipe Latkovića zbog sumnje da je od 2011. do 2021. na zaštićenome pomorskom dobru u uvali Vruji, između Omiša i Makarske, nezakonito izgradio mnoge objekte, poput pristupnih cesta, molova i šetnica.
Osim Latkovića, optužnica je obuhvatila i Matu Čikeša, direktora tvrtke Point Split, koja je izvodila građevinske radove, te Jasminku Karoglan, članicu uprave te tvrtke, i samu tvrtku, koja je optužena kao pravna osoba.