'MOL je MOL, to je mađarska tvrtka, on je dioničar, ali Ina i svi koji vode Inu, pa makar to bili i ljudi iz MOL-a, moraju voditi politiku Ine. Politika Ine je čuvati uložena sredstva i itekako paziti na to da se ono što je uloženo i povrati', kazao je Linić odgovarajući u Hrvatskom saboru na novinarski upit kako će se Vlada postaviti ako MOL zaista pokuša natjerati Inu na prodaju polja u Siriji.
Pročitajte i ovo
Nova arbitraža MOL-a
Mađarska priredila neugodno iznenađenje Hrvatskoj, stručnjaci poručuju: "Koliko je gubitaka naneseno i što Vlada poduzima?"
Naftna polja u Siriji
Inina zlatna koka na prodaju?
MOL Inu na to ne može natjerati, ističe Linić i dodaje da MOL 'može imati drugačije mišljenje, ali mora voditi politiku Ine'.
Na novinarski upit treba li mijenjati dioničarski ugovor Vlade i MOL-a koji se odnosi na Inu, Linić je kazao da on osobno smatram da treba te je uvjeren da će se s MOL-om postići dogovor oko promjene.
'Ne može se dogoditi da članovi Uprave Ine ne vode politiku Ine, a s druge strane to je vrlo jasan stav vlade RH i to su osnovni razlozi za promjenu ugovora s MOL-om o dioničarskim pravima u Ini', izjavio je Linić.
Osvrnuo se i na aktualno pitanje oko saborskih mirovina, ocjenivši kako je vlada sa svojim zakonskim prijedlogom jasno rekla da 'nema potrebe za povlaštenim mirovinama saborskih zastupnika i onih ostalih koji su bili u tom paketu'.
'Vraćamo se u redovni sustav kao što je to i inače bilo i tu nemam što više dodati. Smatram da su to od nas i očekivali građani tako da ne razmišljamo drugačije', poručio je Linić. (Hina)