Iz Ine su istaknuli da su osigurane dovoljne količine benzina, plina i avionskoga goriva do travnja iduće godine pa hrvatsko tržište ne bi smjelo osjetiti posljedice obustave rada posljednje hrvatske rafinerije.
I dok su oporbeni političari žestoko kritizirali takvu odluku Uprave. Nitko iz vladajuće stranke nije želio komentirati ovaj slučaj.
"Ponovno se zatvara na period od pet mjeseci što će rezultirati, prema najkonzervativnijoj procjeni, od nekih 390 milijardi dolara. Prema tranutačnim rafinerijskim maržama na tržištu, govori se o pola milijarde dolara", rekla je Sandra Benčić, saborska zastupnica Možemo!
Pročitajte i ovo
OPSKRBA TRŽIŠTA
Koliko se još prekida proizvodnje planira? Riječka rafinerija od sutra obustavlja rad
Pročitajte i ovo
Nužni potez
Gradonačelnik Rijeke o ponovnom otvaranju termoelektrane, komentirao i poskupljenje vode: "Ta mjera će vrijediti samo dva mjeseca"
"Moglo se osigurati da u vrijeme najveće energetske krize s kojom se suočavamo u posljednjih nekoliko godina derivate proizvodimo na tlu Republike Hrvatske. Nažalost, sve ono što je Plenković radio otkad je došao na vlast po pitanju Ine, po pitanju energetske sigurnosti Hrvatske danas nalazi na naplatu", rekao je šef SDP-a Peđa Grbin.
Dnevnik Nove TV pratite svaki dan od 19 sati, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr.