Istaknuo je kako u Ruskoj Federaciji više nema monopola državnih tvrtaka, kao u doba Sovjetskog Saveza, no da postoji monopol velikih tvrtaka, što stranim tvrtkama otežava poslovanje na ruskom tržištu.
Pročitajte i ovo
U debelom minusu
Pokolj na burzama: Produbljuje se kriza, oglasio se Trump
Pokolj na burzama
Trump: "Ne želim da nešto pada, ali ponekad morate uzeti lijek da biste nešto popravili"
NAKON KAZNE
Banjolučki gradonačelnik pisao Hrvatskoj: "Vjerujem da nam ne želite poslati poruku..."
Loznica tuguje
Dragan i Marko radili su u vikendici, ujutro su ih pronašli mrtve
SNIMKA ORGIJA?
U susjedstvu će eksplodirati seks-skandal? "Uskoro"
Ministar savjetnik Medvjedev izvijestio je sisačko-moslavačke gospodarstvenike, među kojima su bili predstavnici TKT "Zlatne igle" iz Siska, "Gavrilovića" iz Petrinje, Trikotaže "Pounje" iz Hrvatske Kostajnice i Seoskog gospodarstva "Ustilonja" iz Lonje, i o potrebama ruskog tržišta.
Istaknuo je kako je mnogo veća mogućnost tržišnog uspjeha u pojedinim slabije razvijenijim ruskim pokrajinama nego na moskovskom tržištu, na kojem posluju sve velike međunarodne tvrtke, i na kojima hrvatske tvrtke zbog svoje veličine, cijene proizvoda, količine i kakvoće puno teže ostvaruju poslovni uspjeh.
Preporučio je hrvatskim gospodarstvenicima da na ruskom tržištu ne posluju samostalno, jer su premaleni i preslabi u usporedbi s multinacionalnim kompanijama, te ne mogu biti konkurentni, već da se udružuju u klastere ili poslovne grupe i zajednički nastupaju na tržištu.
Predložio je i da na rusko tržište izvoze hrvatske brandove, jer je hrvatska roba malo poznata ruskim kupcima, te da treba više ulagati u oglase, posebno televizijske.
Također im je savjetovao da više rade na plasmanu hrvatskih proizvodnih i uslužnih brandova među ruskim turistima u Hrvatskoj, kojih je prošle godine bilo 157 tisuća, a ove godine se najavljuje da će ih biti više od 200 tisuća.
Poslovna tajnica Županijske komore Brankica Grd predstavila je razvojne mogućnosti Sisačko-moslavačke županije, istaknuvši da je vanjskotrgovinska razmjena Sisačko-moslavačke županije i Rusije skromna te da iznosi 1,35 posto hrvatskog izvoza u Rusiju ili 2,1 milijuna dolara, ili 0,28 posto uvoza iz Rusije ili sedam milijuna dolara.