Drama u Zadru: Pijani župnik na ulici istukao časnu sestru, završio u pritvoru
Piše DNEVNIK.hr,
28. travnja 2022. @ 20:18
komentari
U crkvi - Ilustracija - 3Foto: DNEVNIK.hr
Iz Sukošana stiže vijest o nasilju nad ženom - žrtva je časna sestra, a nasilnik, prema svemu sudeći, svećenik. Zadarska nadbiskupija priopćila je da je provela istragu i zaključila da je riječ o verbalnom i fizičkom nasilju. Svećenik je sestru fizički napao ispred župnog dvora. Nadbiskupija ističe da će protiv svećenika biti provedene potrebne kanonske mjere.
Župniku iz Sukošana, 43-godišnjem Domagoju Kelavi, u četvrtak je određeno deset dana zatvora nakon što je fizički i verbalno napao 70-godišnju časnu sestru, a policija ga je prijavila za narušavanje javnog reda i mira, izvijestio je u četvrtak glasnogovornik Općinskog suda u Zadru Davor Dubravica.
Optužnim prijedlogom policija župnika tereti da je u utorak oko 19 sati u Sukošanu, ispred župnog ureda, u vidno alkoholiziranom stanju najprije glasno vičući, verbalno napao 70-godišnju časnu sestru D. A. psujući je riječima: "jeb** ti mater!", da bi je potom udario zatvorenom šakom po licu, uslijed čega je časna pala na tlo.
Nakon toga se udaljio u župni ured, a časna sestra je zbog udarca i pada na tlo zadobila vidljive ozljede lica i ogrebotine na laktu lijeve ruke.
Okrivljenik je ovakvim ponašanjem kod D. A. izazvao osjećaj straha i uznemirenosti, a kod prolaznika osjećaj uznemirenosti i nelagode, navodi se u priopćenju zadarskog Općinskog suda.
Kelava je u popodnevnim satima doveden pred dežurnog suca Općinskog suda u Zadru, koji je nakon ispitivanja okrivljenika odredio njegovo zadržavanje u trajanju od deset dana zbog opasnosti od ponavljanja djela te je prepraćen u zatvor u Zadru.
O napadu župnika Kelave na časnu sestru oglasila se priopćenjem i Zadarska nadbiskupija, iskazujući žalost "zbog događaja koji se ničim ne može opravdati".
"Radi se o verbalnom i fizičkom nasilju koje je u suprotnosti s ljudskim, moralnim i civiliziranim ponašanjem. Zadarska nadbiskupija izražava žaljenje zbog toga čina te se ispričava žrtvi kao i svima koji su tim sramotnim činom sablažnjeni i povrijeđeni", navode u priopćenju.
Dodaju da osuđuju takav način ponašanja i razumiju ogorčenost javnosti jer se tim nedjelom narušava integritet i dostojanstvo žrtve, ali i svećeničkog poziva i službe.
"Protiv svećenika će biti provedene potrebne kanonske mjere“, priopćeno je iz Zadarske nadbiskupije.
Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.