Piše AUTONET.HR,
29. kolovoza 2015. @ 10:09
komentari
Slika nije dostupna
Čini se kako sljedeća generacije Nissana Z neće biti ono što smo od nje očekivali, odnosno sportski model. Naime, izvori javljaju kako su u Nissanu odlučili kupcima ponuditi još jedan crossover i ovaj put to će biti model Z, dakle nasljednik modela 370Z.
Tako barem tvrdi britanski Autocar koji se poziva na insajdere koji kažu kako su u Nissanu dugo razmišljali u kojem smjeru treba ići sljedeća generacija modela Z i na kraju je donijeta odluka kako bi trebalo slijediti trendove i krenuti u smjeru crossovera.
Također, Nissan bi već tijekom sljedećeg mjeseca u Frankfurtu navodno mogao predstaviti najavni koncept ovog modela koji bi se, ako je vjerovati glasinama, trebao temeljiti na CMF B platformi i u osnovi biti dimenzija sličnih Jukeu. Dakle, radilo bi se o manjem i sportski nastrojenom crossoveru s tri ili pet vrata kojega bi pokretala 1,6-litrena turbo motorizacija.
Dolazak ovog modela na tržište se navodno može očekivati za ne više od dvije godine.