Šahtar ispustio pobjedu protiv Barce u zadnjim minutama

Nakon što je jučer samo bjeloruski BATE Borisov priredio iznenađenje u 2. kolu Lige prvaka, večerašnji susreti ponudili su više zanimljivosti i drame. Srnin Šahtar bio je pred pobjedom nad velikom Barcom, Anorthosis je svladao favorizirani Panathinaikos, a Chelsea nije uspio pobijediti rumunjski Cluj.

U grupi A Roma je uvjerljivo slavila kod Bordeauxa s 3:1. Poveli su domaći golom Gourcuffa u 19. minuti, no Roma je okrenula utakmicu u drugom dijelu golovima Vučinića (64) i Baptiste (71, 83).

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Liga prvaka: Milan - Tottenham Slika nije dostupna Pripremite se za mjesec zaljubljenih Valentinovo: Najromantičniji ugođaj očekuje vas na Novoj TV

Rumunjski CFR Cluj nakon tri boda iz Rima, ima i veliki bod iz domaće utakmice s Chelseajem. Utakmica vodećih u skupini završila je bez golova.

Ciparski Anorthosis ponovo iznenađuje. Braću Grke ispratili su u Atenu s tri pogotka u mreži. Ciprani su poveli autogolom Sarriegija već u 11, minuti. Četiri minute kasnije vodstvo je povisio Dobrasinović, a u 28. je iz kaznenog udarca za Pao smanjio Salpingidis. Ipak, pobjedu je potvrdio Taher u 78. minuti za konačnih 3:1.

Mourinhov ego i večeras je bio na udaru. Inter na San Siru nije uspio pobijediti Werder. Domaćin je poveo u 13. minuti golom Maicona, a konačnih 1:1 postavio je Pizzaro u 62. minuti.

Najveća drama odvijala se u Ukrajini. Dinamov krvnik Šahtar vodio je protiv Barcelone do tri minute prije kraja kada na scenu stupu genijalni Leo Messi. Argentinac je s dva pogotka uništio veliko slavlje koje se već pripremalo u Donjecku. Prvo je stadion rastužio u 87. minuti, a onda je domaće navijače i igrače u očaj bacio golom u sudačkoj nadoknadi kad je sudac već mislio svirati kraj. Velika 1:2 pobjeda Barce.

U drugom susretu C skupine Sporting je u Lisabonu svladao švicarski Basel s 2:0. Golove su postigli Romagnoli u 55. i derlei u 88. minuti.

Najveća drama odvijala se u Ukrajini Najčišća situacija bila je u skupini D. Atletico je u Madridu pobijedio Marseille. Poveli su domaći golom Aguera već u 4. minuti, no doamće navijače primirio je gol Nianga u 16. minuti. Ipak, konačnih 2:1 vrlo brzo postavlja Garcia u 22. minuti, a mreže su do kraja ostale netaknute.

Liverpool je na Anfieldu s 3:1 svladao PSV. Redsi su poveli golom Kuyta u 5. minuti, a povećali su Robbie Keane u 34. i Steven Gerrard u 76. minuti. Za goste je utješni pogodak postigao Koevermans u 78.