izvanredna

Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Formula 1: Alonso ponovo najbolji!

Dvostruki svjetski prvak Španjolac Fernando Alonso hara azijskim dijelom F1 cirkusa. Na incidentima ispunjenoj Velikoj nagradi Japana donio je momčadi Renaulta i drugu uzastopnu pobjedu i time ponovio uspjeh od prije dva tjedna.

Nakon Singapura, Alonso je osvojio i Japan. Na stazi u Fujiju bio je najbrži i time donio novu radost mo momčadi Renaulta. Buran start donio je kazne Hamiltonu koji je imao prvu startnu poziciju i Massi što je najbolje iskoristio Španjolac i pobijedio.

Iza njega u cilj je ušao odlični Poljak Kubica iz momčadi BMW Saubera koji čak ima, istina male, šanse za ovogodišnju titulu, a treći je bio Kimi Raikkonen iz Ferarrija. Alonsov kolega Nelson Piquet Jr koji se u Singapuru zabio u zid, ovaj je put odvozio odličnu utrku i završio četvrti.

Dvije utrke prije kraja prvenstva Hamilton ima 84 boda, a Massa 79 Peti je bio Trulli iz Toyote, a šestu poziciju na kraju je zauzeo Vettel iz STR-Ferarija. Massa je sedmim mjestom na kraju ipak uspio osvojiti dva boda. Massa i Bourdais su se u jednom trenutku dotaknuli bolidima tj. kotačima, a na kraju su Francuza suci kaznili s dodatnih 25 sekundi. Bod je osmim mjestom osvojio i Webber iz Red Bulla.

Lewis Hamilton zaradio je 'drive through' kaznu zbog guranja Raikkonena van staze na samom startu utrke, a na kraju je završio tek na 12. mjestu.

Dvije utrke prije kraja prvenstva Hamilton ima 84 boda, a Massa 79.