Policija održala presicu: "Mladić je donio bombu i predao je 25-godišnjaku koji je poginuo"
Piše V. S.,
24. studenoga 2024. @ 14:27
Sanja Baljkas, glasnogovornica PU šibensko-kninskeFoto: Nikolina Vukovic Stipanicev/Cropix
PU šibensko-kninska održala je konferenciju za medije na kojoj su objavili detalje užasne tragedije u Kninu.
Podijelite
Zbog tragedije u Kninu u kojoj je u eksploziji bombe poginuo 25-godišnjak, a još je četvero ljudi teško ozlijeđeno, još jednom se u nedjelju oglasila policija.
Podsjetili su da se eksplozija dogodila u subotu, u stanu u Ulici Bribirskih knezova oko 23 sata.
"25-godišnji mladić je smrtno stradao, dok su mladići od 25 i 23 te djevojka od 21 i maloljetnica zadobili teške tjelesne ozljede. Obavljenim očevidom, temeljem pronađenih tragova na mjestu događaja, utvrđeno je da je eksplozija izazvana ručnom bombom M-75. Provedenim izvidima utvrđeno je da je ozlijeđeni mladić, 23-godišnjak, tijekom zabave iz sobe stana kojim se koristi donio ručnu bombu te istu predao jednom od 25-godišnjaka. Uslijed nestručnog rukovanja došlo je do neželjene aktivacije ručne bombe u ruci poginulog 25-godišnjeg mladića", rekla je na presici Sanja Baljkas, glasnogovornica PU šibensko-kninske.
Glasnogovornica nije željela komentirati medijske napise o provođenju pretresa stanova i osoba u Kninu te je dodala da će više detalja o tome reći po dovršetku istrage.
Policija je još jednom apelirala na građane koji u svojim stanovima drže ili sakrivaju oružje i eksplozivne naprave da nazovu policiju, neće biti ni prekršajno ni kazneno sankcionirani.