Desert nakon ručka ili u pauzi mnogima je dio svakodnevice. No, istraživači su izrazili zabrinutost kada su im rezultati istraživanja pokazali da žudnja mozga, za primjerice sladoledom, može biti tako jaka. Kao kod onih koji redovito koriste kokain. Naime, oni koji često jedu sladoled trebaju ga sve više i više da bi osjetili užitak snažan kao prvog puta, piše u studiji koju prenosi Daily Mail.
Pročitajte i ovo
CIPELE NA VISOKU PETU
Svi gledaju ovu Putinovu snimku: Što mu se to događa? Oglasio se i Kremlj
SPECIJALNI EFEKTI
Ubrzana snimka zadnjeg Putinova obraćanja otkriva bizarnost s njegovim rukama
Doktorica Kyle Burger, iz Istraživačkog instituta Oregon, kaže da prevelika konzumacija hrane s visokim udjelom masnoća i šećera s vremenom mijenja način na koji mozak na njih reagira na to, smanjujući razinu užitka. Pa osobe jedu sve više i više nezdrave hrane da bi osjetile užitak.
Istraživanje je obuhvatilo 150 tinejdžera između 14 i 16 godina, a rezultati istraživanja idu u prilog teoriji i prijašnjim istraživanjima da mozak doista može 'postati ovisan' o nezdravoj hrani.
Richard Adamson, savjetnik Američkog udruženja za napitke, odbacuje teorije da slatkiši i gazirana pića uzrokuju ovisnost poput kokaina. 'Nikada nisam vidio nekoga kako pljačka banku kako bi kupio slatkiše ili sladoled', rekao je Adamson za Bloomberg.