Nakon što je prošle godine u Kini najavio svoj savitljivi telefon Find N2 Flip, Oppo je jučer taj uređaj predstavio i za globalno tržište. Riječ je o, slažu se svi koji su ga već isprobali i testirali, pravom konkurentu Samsungovu modelu Galaxy Z Flip 4, najpopularnijem modelu takva preklopnog uređaja.
Pročitajte i ovo
NOVA PETOLJETKA
Donesen novi petogodišnji plan: Peking više ne želi biti samo "tvornica svijeta", cilj je apsolutna tehnološka dominacija
Pitanje budućnosti
Od nje se puno očekuje, no žene su prema njoj skeptične više nego muškarci. Razlog je vrlo jasan
Afrički CDC
Stručnjak upozorava: "Ova bi epidemija mogla biti najgora u povijesti"
jedna od najtežih pomorskih nesreća
Uhićen prvi časnik katamarana: Poznato za što ga se sumnjiči i koja mu kazna zatvora prijeti
STIGLA I ISPRIKA
"Skandalozno, degutantno i izopačeno": Burne reakcije zbog predstave u Istri, roditelji šokirani zbog 18+ scena
Pročitajte i ovo
Na dobrom putu
RECENZIJA: Samsung Galaxy Z Flip4 - najčvršći, najizdržljiviji i najzabavniji Samsungov preklopni telefon do sad
Ono što posebno treba izdvojiti i naglašeno je vjerojatno kao njegova najveća prednost u odnosu na Samsungova konkurenta jest vanjski ekran. Njegova je dijagonala veća (iznosi 3,26 inča rezolucije 382 x 720 piksela) i zauzima većinu prostora na gornjoj strani uređaja pored kamera, a ta veća površina pokazala se iznimno korisnom tako da se telefon ne mora konstantno otvarati kako bi se na njemu pogledale obavijesti i druge informacije.
I kada je otvoren, njegova je dijagonala veća u odnosu na Galaxy Flip 4 i iznosi 6,8 inča. Riječ je o AMOLED ekranu rezolucije 2520 x 1080 piksela s frekvencijom osvježavanja od 120 Hz. Pokreće ga MediaTekov čipset Dimensity 9000+, a bit će dostupan u verziji od 8 GB memorije i 256 GB prostora za pohranu podataka. Ostale verzije koje će imati više memorije i koje će biti dostupne na globalnom tržištu još nisu poznate i o njima bismo trebali više saznati uskoro, naglašavaju na stranici Android Police. Kapacitet baterije iznosi 4300 mAh i podržava 44 W brzo punjenje.
Što se kamera tiče, Oppo Find N2 Flip dolazi s glavnim Sonyjevim senzorom IMX890 rezolucije 50 MP, a pored njega još se nalazi 8 MP ultraširoki senzor (također Sonyjev - IMX355), dok se s unutrašnje strane nalazi 32 MP kamera za snimanje selfija.
Pročitajte i ovo
Oppo
Još jedan mobilni brand ulazi na hrvatsko tržište: "Želimo postati jedan od vodećih brandova"
Ovaj smartphone baziran je na Androidu te dolazi s Oppovim softverom ColorOS 13, a iz kineske kompanije posebno naglašavaju da će svi kupci imati čak 5 godina sigurnosnih nadogradnji i 4 godine nadogradnji softvera. Stoga se svi koji kupe Find N2 Flip ne moraju brinuti zbog sigurnosti i novih opcija koje se isporučuju s posljednjim generacijama softvera.
Cijena uređaja za britansko tržište iznosi 850 funti za početni model, što je nešto više od tisuću dolara, a u prodaji bi se trebao pojaviti tijekom sljedećih tjedana.