Ponudu garancije potvrdio je Rasim Ljajić, šef Nacionalnog savjeta za suradnju s haškim sudom, koji je to pismo i poslao. Pismo je poslano sucu Jeanu Cloudeu Antonettiju koji predsjedava vijećem u Šešeljevom slučaju, a u njemu je istaknuto da je Srbija spremna razmotriti zahtjev za garancijama za privremeno puštanje Šešelja na slobodu, ukoliko to Tribunal bude zahtijevao, piše Blic.
Pročitajte i ovo
Prosvjedi u Srbiji
Studenti u Beogradu izišli na ulice, muškarac na njih nasrnuo kombijem: "Iznenada je dodao gas..."
zbog tragedije u Novom Sadu
Šire se masovni prosvjedi u Srbiji, uključili se i glumci: Blokirano više od 50 fakulteta
>> Šešelj neće dobiti odštetu od dva milijuna eura
Ljajić je objasnio da sam Šešelj nije tražio te garancije od države. 'Međutim, on je u svojoj završnoj riječi tražio da ga Tribunal pusti na privremenu slobodu', rekao je Ljajić. Upravo to ga je nagnalo da se obrati predsjedavajućem sucu. Nerma Jelačić, glasnogovornica haškog suda, nije mogla potvrditi je li pismo stiglo, već je samo objasnila da vlada šalje garanciju ukoliko optuženi zatraži privremeno puštanje na slobodu, što Šešelj do sada još nijednom nije učinio u skladu s pravilima.
Dodala je da je sudsko vijeće prošli tjedan odbilo Šešeljev zahtjev za privremenim puštanjem na slobodu. Šešelj bi, rekla je Jelačić, trebao podnijeti pismeni zahtjev za privremenim puštanjem na slobodu, a sudsko vijeće tijekom razmatranja tog zahtjeva traži, između ostalog, garancije države u kojoj bi optuženi za to vrijeme boravio.