Srce je 4. kolovoza 2010., u zatvorskoj ćeliji stalo Lloydu Butleru (39), koji je uhićen zbog pijanstva. Dok je on umirao u policijskoj stanici u Stechfordu u Velikoj Britaniji, policajci koji su bili zaduženi da ga svakih 15 minuta kontroliraju su, kako je provjera kompjutera i nadzornih kamera pokazala, bili na Facebooku i pornografskim stranicama, piše Birmingham Mail.
Pročitajte i ovo
UHVAĆEN JE
Spreman za rat sjeo u autobus i krenuo u Hrvatsku: Nevjerojatno što je sve imao
Žrtva prijevare
Jedan klik skupo ga je koštao: Izdano upozorenje policije
Traje istraga
Stravičan slučaj na obali Mure: Nađen dječak prerezanog vrata, uhićena majka
Malverzacije i s urnama?
Užas na groblju! Mrtve krivo ukopali, naplatili sahrane za žive ljude: "Lijesove smo pronašli u skladištu..."
NEOBJAŠNJIVA SMRT
Tragičan lov: Trojica muškaraca pronađena na samo nekoliko metara udaljenosti, policajce je dočekala strašna scena
Sud je ustanovio da su se zatvorski čuvari, dok je zatvorenik umirao od infarkta, smijali, čavrljali i definitivno radili stvari koje nisu u opisu njihova radnog mjesta.
U izvještaju Nezavisne policijske komisije za žalbe, stoji da je u ovom slučaju bio prisutan uznemirujući broj grešaka i 'neprihvatljivo ponašanje' policijskih službenika.
TRENUCI UŽASA Beba puzala prema autocesti: Spasio je bivši zatvorenik
Na suđenju se, između ostalog, čulo i da je policajac Dean Woodcock u trenutku zatvorenikove smrti obavljao privatne telefonske pozive i da su on i kolega pratili 'neprikladne internetske stranice', među kojima je i jedan na kojem 'žene nude seks za novac'.
Ti su policajci, stoji dalje u izvještaju, zanemarili službenu proceduru i ljudsko dostojanstvo. Umjesto da vode računa o zatvoreniku i da ga, kada mu je pozlilo, prebace u bolnicu, zadržali su ga u ćeliji. Kada su postali svjesni da se sa njim nešto događa, umjesto da mu pomognu, rugali su mu se.
Nakon osuđujuće presude, policajci sada čekaju da im se izrekne kazna.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook