Iz logističkog centra Ravnateljstva civilne zaštite RH u Jastrebarskom u protekla dva dana, u organizaciji Županijskog stožera civilne zaštite, u zdravstvene ustanove na području Primorsko-goranske županije dopremljeno je gotovo 200.000 komada zaštitne opreme, odijela, rukavica, zaštitnih maski, kirurških ogrtača i kapa.
Pročitajte i ovo
HZJZ
Raste broj oboljelih od Covida, jedna osoba preminula: Capak objasnio što će biti tijekom zime
maske pomutnje
Što je to naljutilo inače mirnog i staloženog ministra Vilija Beroša? Doznajemo detalje o skrivanju opreme
Zaštitna oprema stigla u Primorsko-goransku županiju
Foto:
DNEVNIK.hr
Kako bi se ubrzala distribucija, u centralnom logističkom skladištu prema popisu Ravnateljstva civilne zaštite, sva oprema već je raspoređena po zdravstvenim ustanovama i odmah pri dopremi stavljena im je na raspolaganje, ističe pročelnica za zdravstvo i načelnica županijskog Stožera za zarazne bolesti Đulija Malatestinić. Naglašava da su prioriteti KBC Rijeka, Zavod za hitnu medicinu, Nastavni zavod za javno zdravstvo i Dom zdravlja, dakle one zdravstvene ustanove koje primarno skrbe za pacijente pozitivne na COVID-19, a u isto vrijeme moraju osigurati i punu zaštitu svim ostalim pacijentima.
Zaštitna oprema stigla u Primorsko-goransku županiju
Foto:
DNEVNIK.hr
Zahvaljujući pristiglim donacijama u raspodjelu su uključene i Psihijatrijska bolnica Rab, kao i bolnica Lopača, kojima je osigurano ukupno 24.000 zaštitnih maski i rukavica te određene količine dezinfekcijskih sredstava. "Pristigla oprema svakako je značajna pomoć, međutim potrebe ustanova, a primarno onih koje izravno rade s bolesnicima pozitivnima na COVID-19, velika je, stoga sve naše zdravstvene ustanove i dalje preko svojih dobavnih kanala nastoje osigurati potrebne količine zaštitne opreme, a za što smo im preraspodjelom proračuna osigurali i dodatna sredstva", ističe pročelnica Malatestinić.
Zaštitna oprema stigla u Primorsko-goransku županiju
Foto:
DNEVNIK.hr
Naglašava da postupanje u Primorsko-goranskoj županiji vezano za nabavu osobne zaštitne opreme predstavlja pozitivan primjer suradnje u uvjetima epidemije, gdje je Dom zdravlja preuzeo ulogu koordinacije i objedinjavanja potreba ne samo za svoje djelatnike već i za sve koncesionare, te dodaje da ne postoje razlike privatno i javno ''jer svi smo u funkciji brige o zdravlju naših stanovnika''.