Tvrde da su medijski i politički pritisci te neutemeljeni otpor lokalne zajednice prema njihovoj tvrtki doveo u pitanje mogućnost obavljanja djelatnosti na koncesioniranom području, zbog čega nisu spremni sklopiti ugovor o koncesiji "osim ukoliko se, prethodno, situacija ne stabilizira".
Pročitajte i ovo
više od 400 ljudi
Peticija za spas plaže Zlatni rat: "Ovaj spomenik prirode treba tretirati kako on to zaslužuje"
Može li bizarnije od ovoga?
Koncesije na Bolu dodjeljuju po kriteriju najbržeg prsta: "Nenormalno je da se ovako upravlja pomorskim dobrom"
"Naša ponuda je utemeljena isključivo na gospodarskim kriterijima, čime štitimo javni interes daleko bolje od onih koji neargumentirano "svojataju" javno dobro i to bez plaćanja adekvatne naknade", stoji u priopćenju tvrtke SPORT B.
"Nadamo se da će, u budućnosti, o ovako važnim pitanjima, odluku donositi struka, rukovodeći se propisanim kriterijima, a ne "ulica" ni politički centri moći, bez argumenata, budući da je otvoreni, razvojni i savjesni pristup potencijalnim investitorima, ma tko oni bili, jedini koji je moguć, ukoliko je cilj stvaranje transparentnog, naprednog i civiliziranog društva", kaže se u priopćenju.
Podsjetimo, nakon što je prošlog utorka Skupštine Splitsko-dalmatinske županije donijela odluku o davanju koncesije za gospodarsko korištenje plaže Zlatni rat u Bolu na Braču, premijer Andrej Plenković je naložio Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture žurno provođenje upravnog nadzora.
"Cilj je upravnog nadzora utvrditi zakonitost i pravovaljanost postupka dodjele koncesije na pomorskom dobru u svrhu gospodarskog korištenja plaže za obavljanje turističkih, trgovačkih i ugostiteljskih djelatnosti na dijelu k.o. Bol, predio Zlatni rat, Općina Bol", poručili su tada iz Vlade.