Bolnice idu na 'hitno liječenje.' Financijskom injekcijom od milijardu i 100 milijuna kuna, devet bolnica, trebalo bi imati stabilnije poslovanje. ' U tim se bolnicama obavljaju najsloženiji oblici zdravstvene zaštite, izvodi nastava, kako diplomska, dodiplomska i znanstveni rad', kazao je ministar zdravlja Rajko Ostojić.
Pročitajte i ovo
Lov na uštedu
Crni petak privukao je mnoge kupce u trgovine, no nisu svi zadovoljni: "Popusti su nikakvi"
Hoće li biti problema?
Dugovi prema veledrogerijama ponovno narasli: Pogledajte o kojem iznosu je riječ
KB Dubrava, KB Merkur, KBC Osijek, KBC Rijeka, KBC Split, KBC Sestre Milosrdnice, KBC Zagreb, Klinika za infektivne bolesti Fran Mihaljević i Klinika za dječje bolesti, dobit će sanacijsko vijeće.Ono mora zatvoriti začarani krug dugova koji se godinama gomilaju.
>> Kako će izgledati bolnice budućnosti?
U Splitskom KBC-u, ti se dugovi još zbrajaju. ' Teško je točno, egzaktno kazati zbog čega, kao što bolnica ima svoje dugove prema dobavljačima, isto tako i bolnica ima neka potraživanja', kazao je Darko Duplančić, ravnatelj KBC-a Split.
Bolničke kuhinje i pripremanje obroka za pacijente, ili pranje rublja - usluge su koje više ne bi obavljali zaposlenici bolnica, stavili bi ih na tržište. No, pacijenti, ne moraju brinuti. 'Mi ćemo se potruditi i naći način da naši pacijenti ne budu zakinuti', dodao je Duplančić.
Iako će se nadzirati i potrošnja lijekova, a ti troškovi pokušati smanjiti jedinstvenom javnom nabavom.Posljednji korak sanacije bit će ukidanje pojedinih odjela. Kojih točno i u kojim bolnicama, zasad, nije poznato.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook