Obavijesti Video Pretražite Navigacija
Identificiran pronađeni ronilac

'Zbog mulja ronioci nisu vidjeli ništa'

Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Nakon očevida i identifikacije muškarca, kojeg su speleoronioci Hrvatske gorske službe spašavanja jutros pronašli mrtvog u glavnom izvoru Cetine u Civljanima nedaleko od Knina, utvrđeno je da je riječ o 38-godišnjem roniocu iz Slovenije koji je nestao u subotu 11. srpnja, priopćila je šibensko-kninska Policijska uprava.

Po nalogu istražnoga suca Županijskoga suda u Šibeniku, obdukcija će se obaviti na Odjelu patologije Opće bolnice u Šibeniku, navodi policija. Inspektor Odjela za inspekcijske poslove zaštite prirode u Šibeniku načinit će prekršajnu obradu nad ostalim roniocima zatečenim na mjestu nesreće kako bi se utvrdile okolnosti prekršaja iz Zakona o zaštiti prirode, kaže se u policijskom priopćenju.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Tragedija Tijekom čišćenja podmorja u Vranjicu preminuo je 72-godišnji ronilac Nestali Poljak Adam Beniamin Wrobel (Foto: NENO) radi se o nestalom poljaku? Policija pored Rapca iz mora izvukla ostatke tijela, na dubini od 50 m pronašao ga češki ronilac

Policijska glasnogovornica Marica Kosor prije je izjavila da su slovenski ronioci imali valjane dozvole za ronjenje, ali nije imala informacije o tome jesu li imali posebnu dozvolu za ronjenje na izvoru Cetine. Iako službeni izvori ne navode ime slovenskoga državljanina koji je pronađen mrtav u izvoru Cetine, mediji su objavili da je riječ o 38-godišnjem Dejanu Šarmanu, profesionalnom roniocu i podvodnom fotografu iz Maribora, koji je u subotu istraživao speleološki fenomen izvora rijeke Cetine s još četvoricom kolega, također slovenskih ronilaca.

>> Pronađeno tijelo slovenskog ronioca

Potraga je počela odmah nakon dojave o njegovu nestanku u subotu u 15,30 sati, izjavio je pročelnik HGSS-a Vinko Prizmić, dodajući kako je bila otežana zbog velike dubine, loše vidljivosti i konfiguracije speleološlog fenomena u kojemu se tragalo. 'Ekipa koja je imala sreće da im još uvijek nije bilo toliko mulja i mutnoga, oni su vidjeli razliku između dnevne svjetlosti i ovoga gdje ulaze u potpuni mrak, ali druga ekipa u kojoj je bio unesrećeni, kod njih je bilo već toliko mulja da oni tu razliku nisu vidjeli i onda su srljali u ovaj dio, nastavili do vrha. Onda je već bilo kasno, jedan se uspio izvući, ovaj drugi nije', rekao je Petronije Tasić, speleoronilac GSS-a. (Hina / K.C. / S.U.)

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene