Obavijesti Video Pretražite Navigacija
119 milijuna eura

Počelo suđenje u slučaju Uljanik: Optuženi se izjasnili o krivnji, ne pristaju na naknadu štete

Na riječkom Županijskom sudu u ponedjeljak je počelo suđenje u slučaju Uljanik, a svi optuženi izjasnili su se da se ne osjećaju krivima i da ne priznaju zahtjeve za naknadu štete koje su postavili Uljanik brodogradilište u stečaju i brodogradilište 3. Maj.

U slučaju Uljanik 13 optuženika, uglavnom bivših čelnih ljudi u toj tvrtki, optuženo je zbog gospodarskog kriminala kojim je počinjena šteta od oko 900 milijuna kuna (119 milijuna eura).

Optužnicom su obuhvaćeni prvookrivljeni bivši član uprave pulskog brodogradilišta Uljanika Marinko Brgić te još 11 bivših čelnika Uljanika i riječkog brodogradilišta 3. maja. Trinaestooptužena je tvrtka Uljanik plovidba iz Pule, koja je kasnije promijenila ime u Alpha Adriatic.

Pročitajte i ovo Aleksandar Vučić "I kod nas neki zločince drže svecima" Analitičar o Vučićevoj pobjedi: "Morat će progutati jako gorku pilulu za Srbe, a jedan mu se čovjek degutantno ulizuje"

Prema optužnici, uz prvookrivljenog Brgića, drugookrivljeni je bivši direktor Uljanik plovidbe Dragutin Pavletić, trećeokrivljeni bivši član uprave Uljanika Veljko Grbac, a četvrtookrivljeni bivši predsjednik uprave Uljanik grupe Giani Rossanda.

Slijede bivši predsjednik uprave Uljanik grupe Anton Brajković, bivši direktor Uljanik Brodogradilišta Silvan Kranjc, bivši direktori 3. maja Zdravko Pliško i Maksimilijan Percan, tadašnji direktor Uljanik Pomorstva za usluge Elvis Pahljina, direktor Uljanik Shipmanagmenta Darko Šorc, bivši direktor 3. maja Domagoj Klarić i bivši direktor Uljanik Brodogradilišta Eduard Milovan.

Pročitajte i ovo Razmjena vatre u regiji Donjeck Smeta mu ulazak Finske Vodeći institut za rat upozorio: "Putin želi proširiti rat, priprema teren za sukob protiv NATO-a"

Optužnica je podignuta još 2020. godine, a optužno vijeće Županijskog suda u Rijeci potvrdilo ju je lani u veljači. Obiman spis ima više od 15 tisuća stranica, a prema sudskom rješenju, presuda bi trebala biti donesena do sredine 2025.

Povezane teme

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene