Za potpredsjednika stranke izabran je dosadašnji obnašatelj te dužnosti Karlo Šatvar, a izabrano je 13 članova Predsjedništva i ostala stranačka tijela.
Pročitajte i ovo
Europske potpore
Ministarstvo odvojilo žito od kukolja: Evo koliko je bilo slučajeva prijevara u poljoprivredi
nejasna pravila
Grmoja kaže da Beroš nema pravo na drugo mirovanje mandata, ubrzo mu stigao odgovor
Podnoseći izvješće o radu stranke Vulin je kazao kako je HDSSB prošao teško razdoblje, posebice u posljednja tri, četiri mjeseca, kada se, kazao je, dogodio neuspjeli stranački puč u kojem je nekolcina bivših članova naštetila stranci, što je ostavilo traga. Unatoč tome, siguran je kako program i ideja HDSSB-a žive i dalje te da stranka nastavlja s realizacijom svoga programa koji, ističe, jamči bolju budućnost za Slavoniju i Baranju.
"Politika se mijenja i mislim da se mijenja u dobrom smjeru. HDSSB je postao dio vladajuće većine u Hrvatskom saboru i ono što vidim u politici HDSSB-a je suradnja s drugim stranakma, prije svega s Vladom RH, na projektima koji su od interesa za naš zavičaj, posebice na zasutavljanju iseljavanja mladih ljudi," istaknuo je Vulin.
S obzirom da su izbornom saboru, uz ostale, nazočili predstavnici drugih stranaka, HDZ-a, HSS-a, HKS-a i stranke Desno, Vulin je kazao kako očekuje buduću suradnju na lokalnim izborima, ali i na nacionalnoj razini, u Hrvatskom saboru i Vladi jer se jedino tako mogu napraviti nužne promjene u Slavoniji i Baranji.
Izaslanik predsjednika HDZ-a i premijera Andreja Plenkovića saborski zastupnik Ivan Anušić kazao je kako je HDSSB u Saboru dio većine koja podržava Vladu te kako sada imaju ista razmišljanja o Slavoniji i Baranji. "Politika je sazrela i nadišla neke stvari iz prošlosti. Ovdje su nove genracije političara, kojima je dužnost Slavoniju napraviti boljom i ljepšom. Imamo obvezu da oporavimo gospodarstvo i vratimo iseljene mlade ljude u Slavoniju i Baranju," poručio je Anušić.
Osnivač HDSSB-a Branimir Glavaš izjavio je novinarima kako je današnjim skupom završen sukob i raskol u HDSSB-u, a počinju pripreme za lokalne izbore u svibnju.
Na upit da komentira činjenicu da prvi put izbornom saboru HDSSB-a nazoči i predstavnik HDZ-a, Glavaš je kazao "u politici nikad ne reci nikad". A činjenica da skupu nazoče predstavnici i drugih stranaka, dodao je, "demantira sve one koji su napadali dosadašnju politiku HDSSB-a imputirajući im da vode politiku izolacije te potvrđuje da je HDSSB stranka prihvatljiva i drugim političim opcijama".
Na pitanje je li današnji skup kraj njegove aktivne političke karijere, Glavaš je rekao kako je svoj saborski mandat stavio u mirovanje kao doprinos stabilizaciji stranke u vrijeme unutarstranačkih sukoba. A o tome što će se dogoditi narednih mjeseci razgovarat će se kada za to dođe vrijeme, rekao je.
Rekao je osobno neće sudjelovati na loklanim izborima jer je vrijeme za mladu generaciju, ali da stoji na rasploaganju ako vodstvu HDSSB-a bude potrebna njegova pomoć u predizbornim aktivnostima.
Nakon stranačkog raskola u listopadu prošle godina, skupina članova stranke predvođenih osječko-baranjskim županom Vladimirom Šišljagićem i belišćanskim gradonačelnikom Dinkom Burićem u prosincu je u Osijeku održala skup za koji tvrde da je izvanredni izborni sabor HDSSB-a i za predsjednika stranke izabrali su Šišljagića. O pravovaljanosti tih skupova u konačnici će odlučivati Ministarstvo uprave. (Hina)