Rukometaši Zagreba u drugom krugu Lige prvaka

Rukometaši hrvatskog prvaka Zagreb Croatia osiguranja osigurali su plasman u drugi krug Lige prvaka. U susretu posljednjeg, šestog kola C skupine, Zagreb je u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedio švicarski Kadetten Schaffhausen 30:27 (14:10).

Zagreb CO je tako okončao natjecanje u skupini na drugom mjestu sa pet bodova koliko su osvojili i Švicarci, te skopski Vardar. Međutim, u krugu te tri momčadi Zagreb je osvojio najviše bodova. Pobjednik skupine je španjolski Ademar Leon sa devet bodova.

Hrvatski prvak je odlično otvorio utakmicu i u 10. minuti je imao četiri pogotka prednosti (6:2), a vrlo brzo i pet pogodaka viška (8:3). Sredinom poluvreman Švicarsci su se vratili u meč (8:7, 9:8), no Zagreb je na poluvremenu imao četiri pogotka viška (14:10). U nastavku utakmice Zagreb je došao i do osam pogodaka viška (21:13) i tada se činilo kako je pitanje pobjednika razriješeno.

No Schaffhausen se još jednom vratio u meč i dvije minute prije kraja utakmice stigao je na samo minus dva (29:27). Ipak u idućem napadu Bedeković je
povećao na tri pogotka prednosti (30:27) što je bio i završni rezultat utakmice.

Najzaslužniji za pobjedu Zagreba bili su Kiro Lazarov sa 11 pogodaka, te Igor Vori sa 7 pogodaka, a odličan je bio i Zlatko Horvat sa 5.

Ždrijeb skupina drugog kruga Lige prvaka biti će u utorak.