"Kao premijer, dugujem to svima, posebno obiteljima žrtava, da zatražim oprost", napisao je Kiriakos Micotakis na Facebooku u poruci naciji.
"U Grčkoj 2023.... dva vlaka koja idu u različitim smjerovima ne mogu voziti na istoj pruzi a da to nitko ne primijeti. Ne možemo, ne želimo i ne smijemo se skrivati iza ljudske pogreške“, napisao je grčki premijer dodavši da će pravosuđe brzo istražiti tragediju i utvrditi odgovornost.
Prosvjedi nakon tragične željezničke nesreće nastavljaju se danima. U nedjelju su izbili i sukobi s policijom pošto su se tisuće ljudi pridružile prosvjedima u Ateni.
Prema policijskoj procjeni, na prosvjedima u nedjelju okupilo se 12.000 ljudi. Neki od njih palili su gume i bacali zapaljive bombe na policiju koja je odgovorila suzavcem i šok granatama te raščistila središnji trg Syntagma u nekoliko minuta.
Prosvjednici su također pustili stotine crnih balona u spomen na poginule, a na nekima su bile i poruke vladi "Srušimo vladu ubojica".
Najsmrtonosniju željeznička nesreća u zemlji dogodila se 28. veljače navečer kada se putnički vlak sudario s teretnim koji je stizao iz suprotnog smjera istim kolosijekom pri, pretpostavlja se, brzinama do 160 kilometara na sat.
Četiri prva vagona putničkog vlaka izletjela su s tračnica, a prva dva su se zapalila i potpuno su uništena.
Šef postaje u Larissi optužen je za ubojstvo iz nehata i trebao bi se pojaviti pred sudom. Njegov odvjetnik Stefanos Pantzartzidis rekao je da je priznao da snosi dio odgovornosti za nesreću.
Janis Dicas, čelnik sindikata grčkih željezničara, rekao je televiziji Skai da automatska signalizacija na mjestu nesreće nije radila.
Istraga je uzrok nesreće pripisala ljudskoj pogrešci.
Ministar prometa Kostas Karamanlis podnio je ostavku nakon nesreće u znak poštovanja prema žrtvama.