Objavio inspektorat
Povlači se mnogima omiljena namirnica, može predstavljati rizik po zdravlje nekih potrošača
Piše ,
10. kolovoza. 2023. @ 20:44
Državni inspektorat opozvao je Samoborsku češnjovku jer na proizvodu nije označen alergen soja koji može predstavljati rizik po zdravlje potrošača osjetljivih na soju dok ga osobe koje nisu alergične mogu i dalje upotrebljavati bez ograničenja.
Opozvana je Samoborska češnjovka jer na proizvodu nije označen alergen soja, koji može predstavljati rizik po zdravlje potrošača osjetljivih na soju, poručili su iz Državnog ispektorata i dodali da osobe koje nisu alergične i dalje mogu prozvod koristiti bez ograničenja.
Pročitajte i ovo
Poruka premijera
Plenković o huliganima: "Moramo kao društvo reagirati na jedini mogući način - reći da sportu i ne huliganizmu"
Riječ je o polutrajnoj kobasici, s rokom uporabe do 20. kolovoza 2023., proizvođača Mesnica Prelec, izvijestila je u četvrtak Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu.
Pročitajte i ovo
Podrhtavanje tla
Potres pogodio Tursku: "Snažno se zatreslo", "Jedva sam mogao izaći iz kuće"
Proizvod nije u skladu s Uredbom o utvrđivanju općih načela i uvjeta zakona o hrani i Uredbom o pružanju informacija o hrani potrošačima, kaže se u obavijesti.