Na snimkama nadzorne kamere vidi se da je otac taj koji mu je dopustio da prijeđe sigurnosne barijere unatoč postavljenim upozorenjima.Ricardo Espindola koji se također zatekao u ZOO-u u vrijeme napada rekao je da je dječak tigru davao komadiće mesa i milovao ga.
'Završio sam s gledanjem životinja i otišao, a onda sam čuo vriskove', ispričao je. Vratio se do tigrovog kaveza i ugledao oca kako trči s dječakom kojem je ruka bila obješena. Nazvao je hitnu pomoć.
'Bio je u šoku, pričao gluposti i govorio da će umrijeti', prisjetio se dječakove reakcije. U bolnici su 11-godišnjaku navodno djelomično amputirali ruku.
Čuvari tvrde da je tigar Hu jedan od najslađih u zoološkom. Međutim upozorenja o nepribližavanju postoje s razlogom.