Prvo bi trebali raditi na tome da stoje ili se bave laganim aktivnostima, na primjer hodanjem, dva sata dnevno, navodi panel u svojoj izjavi donesenoj konsenzusom.
Pročitajte i ovo
Ugrožena djeca i neke skupine
Zbog loše kvalitete zraka i onog što stiže liječnici poslali upozorenje: "Očekujemo porast tih infekcija, a najveći val dolazi..."
tijesna utrka
Kamala Harris će objaviti svoj zdravstveni karton, Trump ne želi ni čuti: "To je zato jer je star!"
Ovo istraživanje je naručila Britanska agencija za javno zdravstvo, a proveli su ga stručnjaci s nekoliko sveučilišta i znanstvenih instituta u Velikoj Britaniji, SAD-u i Australiji.
Previše sjedenja loše se odražava na zdravlje što je znastveno utvrđeno proteklih godina. Britanci koji rade uredske poslove provode 75 posto radnog vremena sjedeći za stolom, objavili su stručnjaci u časopisu British Journal of Sports Medicine.
'Pozvala me u ured gdje me vrijeđala i omalovažavala, nakon čega sam se onesvijestila'
Slično kao i produžena razdoblja sjedenja, treba izbjegavati i duga razdoblja stajanja. Poslodavci bi mogli pomoći svojim zaposlenicima da uspiju postići da dva do četiri sata stoje ili se bave laganim fizičkim aktivnostima tako što će promijeniti odredbe o tome kako i kada ljudi mogu uzeti pauze tako da u njih mogu uključiti stajanje i kretanje. Jedan od prijedloga je da usvoje dizajn i tehnologiju stolova koji omogućuju da zaposlenici rade svoj posao stojeći.
"Sada postoje dokazi da je previše sjedenja povezano s dugoročno općenito lošijim zdravstvenim ishodima", uključujući loše stanje kostiju, kardiovaskularne bolesti, dijabetes i određene vrste karcinoma, izjavio je dr. Sebastien Chastin sa Sveučilišta Caledonian u Glasgowu.
"Na temelju dokaza koje imamo, dva sata stajanja i kretanja s povećanjem na najmanje četiri sata čine se razumnom preporukom", kazao je on za Reuters. (Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook