"Na sjednici predsjedništva (SNS-a) koja će se održati sutra, moj prijedlog bit će da provjerimo volju naroda... Ako predsjedništvo pristane, bit će to najteža borba i kampanja.... Najvažnije je pokazati da se razlikujemo od svih drugih na političkoj sceni", rekao je Vučić.
Pročitajte i ovo
Traži međunarodnu istragu
Vučić: "Ovo je pokušaj žestokog hibridnog napada na našu zemlju"
Veliki incident
Kaos na Kosovu, oglasio se Vučić: "Zašto da se pravdam ikome?"
Srbija otvorila pristupne pregovore s EU-om
Potpredsjednik SNS-a i predsjednik Skupštine Srbije Nebojša Stefanović očekuje da će izbori biti održani kad i izbori za Skupštinu Beograda, koji su raspisani za 16. ožujka. Na izbornoj skupštini naprednjaka Vučić je naglasio da je "Srbija danas izvor političke stabilnosti u regiji", ali i istaknuo da su državi potrebne ozbiljne reforme i jačanje privatnog sektora, te najavio kadrovske promjene i u vrhu SNS-a.
'Nitko ne lomi natpise s latiničnim pismom i nema fašističkih ispada'
"Srbija je ne dovoljno brzim, ne dovoljno jakim, ali sigurnim korakom krenula u budućnost", rekao je Vučić i ocijenio da se Srbija promijenila u odnosu na 90-te godine prošlog stoljeća. "Danas u Srbiji nitko ne lomi natpise s latiničnim pismom i nema fašističkih ispada, a i kad ih ima - to su glupo podmetnuti ili posteri ili plakati političke konkurencije koja bi željela nekoga navodno podsjećati na 90-te", rekao je Vučić i najavio reforme i promjene.
"Srbiju moramo postaviti na zdrave noge, potrebno je u narednom razdoblju izvršiti ozbiljne reforme u državi i društvu", rekao je Vučić, najavljujući kadrovske promjene i imenovanje ravnatelja u javnim poduzećima "koji će više voditi računa o društvenom blagostanju".
SNS-u čak 45 posto potpore
Vučić je jedini kandidat za predsjednika na današnjoj izvanrednoj izbornoj skupštini naprednjaka, a očekuje se da će dobiti potporu oko 4.000 izaslanika, čime će učvrstiti svoje mjesto na vrhu stranke. Vučić je prvi put izabran za predsjednika SNS-a 29. rujna 2012., nakon što je osnivač i predsjednik SNS-a Tomislav Nikolić podnio ostavku poslije izbora za predsjednika Srbije u ožujku te godine.
Rezultati posljednjeg istraživanja javnog mišljenja o rejtingu stranaka i popularnosti političara pokazuju da bi izborni prag, osim SNS-a koji bi dosegnuo čak 45 posto, prešli još Demokratska stranka (DS), Socijalistička partija Srbije (SPS), Demokratska stranka Srbije (DSS) i Liberalno-demokratska partija (LDP), dok pojedinačno najveće poverenje birači imaju u vođu SNS-a Aleksandra Vučića.
Za SNS bi glasalo 45 posto birača, a sve ostale stranke, za koje je izvjesno da će premašiti izborni prag, zajedno bi dobile 38 posto glasova, rezultati su posljednjeg istraživanja javnog mišljenja koje je u prosincu prošle godine proveo Ipsos strategic marketing na uzorku od 1.065 građana. (Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook