SP atletika: Kenijska dominacija na utrkama

Na Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Osaki kenijski atletičar Brimin Kipruto (22) osvojio je zlatnu medalju u utrci na 3.000 metara s preponama, a srebro i bronca također će u Keniju. Zlatnu medalju u utrci na 800 metara osvojila je također mlada Kenijka Janeth Jepkosgei (23).

Jepkosgei je slavila s najboljim rezultatom ove sezone (1:56,04) ispred Marokanke Hasne Benhassi (1:56,99) i Španjolke Mayte Martinez (1:57,62). Kenijka je ovom pobjedom s trona skinula Kubanku Zulyu Catalayud, zlatnu s posljednjeg SP-a u Helsinkiju, koja je u Osaki ispala u polufinalu.

Pročitajte i ovo Utrka u Zadru rasprodana - 2 Rasprodano! Svjetski poznata humanitarna utrka u Zadru: Trči se za one koji ne mogu Slika nije dostupna SP atletika: Volkova zlatna na 3.000 m s preponama

Jedna od favoritkinja za odličja Maria Mutola iz Mozambika, koja je lovila četvrto svjetsko zlato u ovoj disciplini, nije izdržala do kraja utrke i odustala je 80 metara prije cilja.