Kao primjer navode pokušaj uvođenja ćirilice u Vukovaru zbog zaštite prava manjina, dok za žrtve silovanja i drugih ratnih zločinaca, kažu, nema pravde.
Pročitajte i ovo
Oglasilo se Ministarstvo
PROVJERILI SMO Kako je moguće da nakon 25 godina broj branitelja još uvijek raste?
Generalski zbor za mimohod
'Ako nismo mi tamo - ratni generali, oni koji su vodili tu Oluju, a tko će onda biti?'
Vukovarki Đurđici rat je odnio muža, oca i brata. ''Na mom tati je ispisano četiri S i po cijelom stanu četiri S. Ubijeni su i muž i tata, za brata ništa ne znam, za bratića ništa ne znam, ja sam doživjela to što sam doživjela. Sa djecom sam izašla 19.04.1992.'', rekla je Đurđica Pankas.
>>Prosvjednici u Sotinu: Ne želimo ćirilicu ni sada niti ikada
Ćirilici u Vukovaru, kaže Đurđica, nema mjesta dok se ne kazne krivci za ratne zločine.''Mnoge žene gledaju svoje silovatelje, silovatelji nisu kažnjeni. Dok se to ne riješi, dok se ne pronađu nestali drugi zakon ne priznajemo'', rekla je Đurđica.
Zato je Udruga Žene u Domovinskom ratu na sastanku s ministrom Matićem zatražila da se ministarstva napokon povežu i počnu rješavati pitanje pravde za žrtve.
''Zamolili smo da svakom članu vlade da knjigu Sunčica u kojoj će sagledati dimenziju stradanja žena'', rekla je Marija Slišković iz Udruge žene u Domovinskom ratu. I sudbine ovih žena pokazuju da problemi neće nestati, ako se pometu pod tepih.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook