Hoće li Zdravko Mamić po izlasku iz Remetinca zamrznuti svoju ulogu izvršnog predsjednika Dinama ili u klub jednostavno neće dolaziti? U klubu još ne otkrivaju. Poručuju, sve poteze znat će nakon što odluka suda o Mamićevoj zabrani kontakata sa svjedocima - bude pravomoćna.
Pročitajte i ovo
Nije se odazivao na rasprave
Šou program na suđenju Mamićima: Policija privela na sud bivšeg golmana, evo što je otkrio
Nastavlja se suđenje
Šef Lokomotive opisao kako je surađivao sa Zdravkom Mamićem: "Od njega sam primao keš od 100 i 200 tisuća eura"
14 milijuna kuna. I moći će na slobodu. No, kako će to izgledati, bit će zanimljivo vidjeti. Jer Zdravko Mamić - neće smjeti komunicirati s 50 do 60 svjedoka iz istrage. S gotovo nijednim ključnim čovjekom kluba.
A to znači i s Mirkom Barišićem, Tomislavom Svetinom, Matejem Škegrom, bratom Zoranom, Zvjezdanom Cvetkovićem, Marijanom Vlakom, ali i s bivšim igračima: Mikićem, Balabanom, Agićem, Mujčinom, Modrićem, Medićem, Vugrincem, Etom i mnogim drugima.
Ivan Brleković kao odvjetnik, ali i čovjek koji je radio u Hrvatskom nogometnom savezu vjeruje da ima načina.
TKO JE MAMIĆEV ISTARSKI DVOJAC? Preko njih se, navodno, prebacivao novac
'Ukoliko će se on strogo toga držati, a ja vjerujem da će se držati, jer bi mogao opet završiti u Remetincu, postoji onda samo jedan model zaobilazni način obavljanja komunikacije, i to se u pravilu radi preko odvjetnika', objašnjava odvjetnik Ivan Brleković.
A kako će se u svemu postaviti u Dinamu - gdje je Zdravko Mamić izvršni predsjednik, a kako u HNS-u gdje je prvi dopredsjednik - službenih izjava nema.
Poručuju tek kako će se prilagoditi situaciji koju odredi sud i poštovati sve odluke.
Po sumnjama istražitelja, posljednjih godina iz Dinama, ali i u Dinamu bilo je poprilično mnogo transfera igrača koji su komplicirani i složeni, ali i pogodni za razne manipulacije -poput pranja novca i utaje poreza.
Zdravku Mamiću određen istražni zatvor i jamčevina od 14 mil. kuna
'Porezna uprava može pratiti moj račun u Republici Hrvatskoj, ali ako ja otvorim račun u nekoj drugoj državi onda je zapravo pitanje koliko ona može doći do tih podataka. Mi imamo sporazum po kojem se razmjenjuju podaci između poreznih uprava država članica unije s kojima imamo sklopljen ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, a postoje države s kojima nemamo takav ugovor', kaže porezni stručnjak Ivan Čevizović.
U pretresima privatnih i službenih prostorija svih osumnjičenika djelatnici policijskog USKOK-a pronašli su sve zajedno 600 tisuća eura gotovine, ali i mnoge dokazne materijale.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook