Novi predsjednik Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja iduće četiri godine bit će prof. Igor Radeka sa Sveučilišta u Zadru, dok je dosadašnji predsjednik Velikog vijeća sindikata Vilim Ribić dobio najviše glasova na izborima za tu sindikalnu funkciju.
Podijelite
Iz Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja poručuju, nakon njihova jučerašnjeg izbornog sabora, kako će Ribićev izbor 'užasnuti' predsjednika Vlade kojeg je 'smetala Ribićeva dugovječnost u sindikatu'.
'Pretpostavljamo da će ponovni izbor gospodina Vilima Ribića užasnuti predsjednika Vlade Zorana Milanovića kojem je smetala njegova dugovječnost. Kao što vidimo članovi Sindikata znanosti odlučili su se za produljenje dugovječnosti jer prepoznaju odgovaran, pošten, transparentan i marljiv rad, sve ono što nedostaje Zoranu Milanoviću na njegovoj funkciji', navodi sindikat u priopćenju.
Novi predsjednik sindikata Igor Radeka, čije je područje znanstvenog djelovanja pedagogija, zamijenio je dr. Krunoslava Piska koji, nakon tri uzastopna mandata, odlazi u mirovinu. (Hina)