S obzirom na to da je djevojka bila već u krevetu i, prema njezinim riječima, nije imala veze s nesrećom, postavila je pitanje je li policiji dozvoljeno ulaziti usred noći u nečije privatne prostorije i tražiti alkotestiranje. Edita Roterbauer, glasnogovornica Policijske uprave osječko-baranjske, obrazložila je kako je policiji dana i ta mogućnost.
Pročitajte i ovo
Visoke kazne
Neće mu opet pasti na pamet: Vožnju bez položenog vozačkog i pod utjecajem alkohola skupo je platio
poznati detalji
Incident u Slavoniji: Pijani policajac se službenim vozilom zabio u kombi pun ljudi
' S obzirom na to da ne raspolažem s dovoljno informacija o konkretnom događaju (djevojka je inzistirala da ostane anonimna, nap.a.), ne mogu govoriti o bilo čijoj krivnji i odgovornosti. U svakom slučaju, građani imaju pravo davati pritužbe ako smatraju da im je na bilo koji način nanesena nepravda radom policije. Inače, u slučaju prometne nesreće u kojoj je netko pobjegao s mjesta događaja pokreće se potraga za tom osobom. Gotovo uvijek postoje očevici koji vide registraciju spornog automobila te je dojave policiji koja zatim provjerava kome pripada automobil, odnosno tko ga je vozio u trenutku nesreće' ,rekla je Roterbauer.
Dodala je još i kako kada postoji osnovana sumnja da je vlasnik automobila izazvao prometnu nesreću, policija ima pravo doći na kućnu adresu te osobe, pa bilo to i usred noći, i tražiti, između ostalog, i alkotestiranje.
'Policijskim službenicima koji dođu na vrata osobi za koju osnovano sumnjaju da je počinitelj, dozvoljeno je ući u privatni prostor te osobe i bez policijskog naloga ako ih ona svojevoljno pusti u kuću. Ako bi se osumnjičenik tome protivio, policija može ishoditi nalog te provesti potrebne radnje, u ovom slučaju, alkotest', zaključila je Roterbauer.