Rok za prijavu je osam dana, a šteta će se procjenjivati za svako domaćinstvo u cjelini. Oragnizirali su se i mjesni odbori koji dijele formulare i danas na neradni dan.
"Sve štao sam imao u životu sad više nemam. Prostorija u kojoj sam držao stvari koje su mi dali ljudi je izgorjela", kazao je kroz suze Adžija Alović iz Privora koji živi od 1500 kuna socijalne pomoći.
Zovu ga Toni Adžija, tuđe smeće njemu je značilo život, prodavao je stvari koje drugima više nisu trebale. Imao je kamion koji mu je prijatelj posudio da bi mogao skupljati boce i željezo, i on je izgorio.
Pročitajte i ovo
Kod Zadra
VIDEO Drama na cesti: Zapalilo se vozilo usred vožnje
Pozvani vatrogasci
Totalni kaos u podzemnoj garaži: 200 automobila ostalo satima zarobljeno zbog lažnog alarma, razlog je bizaran
"Došla je policija da se prijavim na policiju kad je trebalo napravit očevid, kažu ne možemo mi tu ništa napravit, kažu odjavite auto pa kad dođete na red. A taj je auto meni kruh", potužio se Adžija.
Kuću je uspio obraniti od vatre, ali u njoj zbog dima još ne spava. I još popisuje što može prijaviti za naknadu štete. Formular će predati u mjesni odbor.
Obrasci se prikupljaju 8 dana od proglašenja elementarne nepogode. Formular se može se skinuti s interneta, ali dostupan je u mjesnim odborima, vijećima i gradskim upravama gdje se može i predati. Fotografije nisu nužne kao dokaz, za svako domaćinstvo procjenjivat će se šteta u cjelini. Podaci za voćke trebaju se prikazivati u broju stabala ili trsova, to jedino ne vrijedi za stabla badema. A provjeravat će se pet posto zaprimljenih prijava slučajnim odabirom.