Popis problema je dugačak
Novog ministra čeka puno vrućih krumpira: "Mislim da će mu biti teško, mislim da će brzo otići"
Piše Marina Bešić Đukarić/DNEVNIK.hr,
30. siječnja 2025. @ 20:32
Koliko je vruć krumpir koji čeka budućeg ministra David Vlajčića, reporterka Dnevnika Nove TV Marina Bešić Đukarić istražila je među poljoprivrednicima. Popis problema je dugačak, a već se stvara i red za razgovor pred ministrovim kabinetom.
Povrtlar Tomislav Matijašević je nekad bio mljekar, odustao je i od svinjogojstva, pa od novog ministra poljoprivrede, šumarstva i ribarstva Davida Vlajčića nema velika očekivanja.
FEMICID u rijeci
Jezivi detalji ubojstva: "Pronađena je na trećem katu s 30 ubodnih rana"
Nakon napada
Ne može se zaustaviti širenje radijacije: Teško oštećena nuklearka Černobil
nova obveza
Velika promjena za strane radnike! Vlada donosi novi zakon: "Oni koji imaju kontakt s ljudima morat će..."
"Mislim da će mu biti teško, mislim da će brzo otići", rekao je Matijašević reporterki Dnevnika Nove TV Marini Bešić Đukarić.
Za proizvodnju je potrebna zemlja, a poljoprivrednici iz Nijemaca zbog sumnje u malverzacije podigli su prijave i žele sudjelovati u izmjeni zakona.
"Tražimo sastanak s njime da se i on upozna sa situacijom u Općini Nijemci, a općenito je situacija sa dodjelom zemljišta alarmantna", poručio je mljekar Ivan Đurašević.
I domaću svinju ministar će teško naći, jer se sela još oporavljaju od afričke svinjske kuge. Otkupne cijene pale su na jedan euro za kilogram, što preživjele tjera u propast. Zbog brojnih mu problema Slavonci ne bi bili u koži,
"Novom ministru mogu poželjeti samo sreću i neka Bog bude u pomoći i nama i njemu zajedno", zaključio je Antun Golubović iz Odbora za svinjogojstvo Hrvatske poljoprivredne komore.
Više o ovoj temi možete pogledati u videoprilogu na vrhu članka.
Pročitajte i ovo
Očekivano ili?
Debakl domaćina rukometnog SP-a, ogromna dvorana bila je poluprazna
Pročitajte i ovo
Poznato ime
Ups! Pogledajte kako je HDZ na Facebooku napisao ime budućeg ministra