S poskupljenjem plina suočit će se sve europske zemlje, a veći udarac osjetit će one u kojima je plin jeftiniji. Cilj je energetske strategije smanjiti emisiju stakleničkih plinova i efekt staklenika za 55 posto do 2030. godine.
''Promjena čije je zapravo uklanjanje subvencije koju je prirodni plin već dugo imao i na tragu odluke Europske komisije da do 2050. prestane koristiti plin za grijanje obiteljskih kuća i stambenih zgrada. Nas čekaju velike promjene, uostalom i klima koja se mijenja to diktira'', rekao je Julije Domac, ravnatelj REGEA-e.
Smanjenje cijene nafte
Naime, organizacija zemalja izvoznica nafte OPEC Plus postigla je dogovor o povećanju proizvodnje, a cilj je smanjenje cijena nafte i smanjivanje pritiska na globalno gospodarstvo.
Zemlje kao što su Rusija i Saudijska Arabija od sljedećeg mjeseca povećat će svoje zalihe, nakon što se cijena barela sirove nafte u jednom trenutku popela gotovo na 74 dolara. OPEC i partneri prošle su godine smanjili proizvodnju jer je potražnja u pandemiji drastično pala.
Pročitajte i ovo
18 novozaraženih, dvoje preminulih
Ministar objavio koliko je cijepljenih među hospitaliziranima: ''Matematika je jasna...''
Pročitajte i ovo
U bolnici je
Masovna tučnjava na Bačvicama: Mladiću (18) slomili čeljust
''Ništa ne može tako dobro pokazati koliko je učinkovito ovo planiranje, ne samo u korist zemalja članica nego i ostalih proizvođača, ostalih potrošača i još više same industrije'', komentirao je princ Abdulaziz Bin Salman, saudijski ministar energetike.
Vijesti gledajte svakog dana na Novoj TV, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste vijesti? Pogledajte ih besplatno na novatv.hr