Intervenirao je predsjednik, vodu vozila vojska, a Vlada započela izgradnju obećanog vodovoda. Cijevi su došle, no vode nema. Sve dok stanovnici Podgorača ne legaliziraju i posljednji kokošinjac ili drvnaru.
Pročitajte i ovo
Poziv Domagoja Mikića
Mještani na nogama: Mjesecima nemaju vode, a računi uredno dolaze. Načelnik odgovara - "Nije to neki veliki iznos..."
U blizini centra grada
Biti tako blizu vode, a ostati bez nje, još je gori osjećaj! Njihova borba i dalje traje: "Nikoga nije briga za ovih nekoliko kuća"
Hidranti su kraj kuća, ali vode i dalje nema za gospođu Sanju i njezine sumještane. Razlog su neuknjiženi objekti poput kokošinjaca, spremišta i poljskih WC-a. Dok se takvi objekti ne legaliziraju, nema ni vode stanovnicima ovih slavonskih sela, a legalizacija nije jeftina.
'Ova šupa i kokošinjac se moraju legalizirati da bi se mogla dovesti vodu u kuću, jer nije ucrtano u tom nekom kako oni to predviđaju. I znači tih nekih 10, 15 tisuća kuna treba dati samo za legalizaciju toga da bi se priključila voda koja je prije šest i pol godina plaćena', rekla je Sanja Kuruc.
Vodu će im ponovno u cisternama dovesti vojska, a gradonačelnik poziva nadležne da pronađu rješenje. 'Da ih se ne traže suglasnosti od građevinske inspekcije koji nemaju eventualno građevinsku dozvolu. Nama je bitno da ljudi dobiju priključke u svoje šahtove, a onda neka ima godinu, dvije da se legalizira', rekao je načelnik Goran Đanić.
Oko vode za stanovnike Podgorača aktivirao se, krajem ljeta, predsjednik osobno, a Vlada je odmah počela izgradnju obećanog vodovoda. Ovoga puta rasplet neće biti tako jednostavan - jer nitko od njih ne bi smio prekršiti zakon.