Obavijesti Video Pretražite Navigacija
nakon niza prosvjeda

Vrsinjani na korak do pobjede, ne odustaju od zahtjeva: "Puštate žohare u naše selo. Vi ste Vrsinjanin, Davore, Vrsinjanin, i sramite se!"

Aktualno Galerija Kamenolom Kamenolom Foto: Dnevnik Nove TV Mještani Vrsina - 1 Mještani Vrsina - 1 Foto: Dnevnik Nove TV Mještani Vrsina - 2 Mještani Vrsina - 2 Foto: Dnevnik Nove TV +0 Mještani Vrsina - 3 Galerija 1/4 >>
Mještani Vrsina ne žele kamenolom, a u utorak ujutro je to potvrdilo i tamošnje općinsko vijeće. Međutim, tek sada za Općinu Marina kreću mogući problemi s investitorom. Mještani ponavljaju da će se boriti do kraja. Priču donosi reporterka Dnevnika Nove TV Bruna Papić.

Pljesak za odluku općinskog vijeća Općine Marina, jednoglasno su glasali protiv kamenoloma. Nekoliko minuta kasnije načelnik općine Marina Ante Mamut rekao je: "Lako je protestirati, a nama će sad doći tužbe. I to je sigurno da će doći tužbe. Sad je na nama da to rješavamo."

Samo dvadeset minuta prije sjednice od odvjetnika investitora stigao je dopis kojim se traži obustava izmjena prostornog plana. U slučaju ugrožavanja stečenih prava, Oblik Kamen d.o.o. tražit će naknadu štete jer tvrde da imaju sve dozvole.

"I na izvjestan način kaže da će Općina Marina imati jednu konzekvencu, trpjeti štetu, jer da su oni već u projekt uložili preko, po njihovim riječima, preko milijun eura", kazao je predsjednik općinskog vijeća Davor Radić.

Pročitajte i ovo Autobusni kolodvor u Zagrebu rak-rana u Zagrebu VIDEO One haraju zagrebačkim autobusnim kolodvorom: "Ovo je neizdrživo. Bahate su. Ako ih ulovite, psuju i vrijeđaju"

"Milijun i 200 tisuća eura! Hoćemo i mi to platiti? Kao šta smo platili strategije?! Dvije godine stižu rješenja u Općinu Marinu. Vi šutite! I puštate žohare u naše selo. Vi ste Vrsinjanin, Davore, Vrsinjanin, i sramite se!!" oštro je odgovorila Mirjam Radić.

Za cijeli projekt novog kamenoloma mještani kažu da su doznali tek prije 25 dana, ali, tvrde da nije moguće da ni načelnik nije znao pa se načelnika pitalo kako je moguće da se sve doznalo kad je sve praktički gotovo.

"Znajte vrlo dobro da ti ljudi u Vrsine nisu došli preko Ante Mamuta ni Davora Radića ni Damira Radića. Došli su preko Vrsinjana, došli su preko vaših ljudi iz Vrsina", odgovorio je načelnik.

Pročitajte i ovo Ljudmila Navaljna Ljudmila Navaljna VIDEO Javila se majka Navaljnog, želi samo jedno: "Rješenje ovog pitanja ovisi samo o tebi"

Već u srijedu Vrsinjani idu dalje. Nadaju se kako će se eksploatacijsko polje izbrisati iz županijskog prostornog plana.

"Dobro je da smo dobili tu kritičnu masu i mislim da ćemo pobijediti u svemu tome", dodala je Irina Salveani iz Eko sela Vrsine.

"Znači ovdje će sigurno ići na sud. Ja vidim da će ovo završiti na sudu", zaključio je Mario Matijaš.

Ako to završi na sudu, pitanje je tko će platiti moguću štetu.

Dnevnik Nove TV pratite svaki dan od 19 sati, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.


Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr.

 


 

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene