Upravo Vukovar, koji je danas posjetio srbijanski predsjednik Boris Tadić, Kajin vidi kao najbolje mjesto za razgovor srbijanskog i hrvatskog predsjednika, a zbog poboljšanja odnosa smatra da bi parlamenti trebali otvoriti pitanje odustanka od tužbi za genocid. Čelnik IDS-ovog saborskog kluba siguran je da današnja posjeta neće 'staviti točku na i hrvatsko srpskih odnosa'. Rekao je da ne treba očekivati da će Tadić bilo kojom od svojih izjava izraziti tvrdnju da je Srbija bila agresor na Hrvatsku jer bi to podrazumijevalo ratnu odštetu u korist Hrvatske i BiH.
Pročitajte i ovo
DRVCE U SREDIŠTU ISTRAGE
Netko je na jelku na glavnom zagrebačkom trgu objesio kuglice s političkim porukama: "To je govor mržnje"
Posmrtni ostaci sedam osoba
Posebno bolan trenutak bio je identificiranje oca i dva sina: "Zajedno su odvedeni i ubijeni"
Ipak, Kajin smatra da Tadićevu gestu treba pozdraviti i zajedničkom izjavom hrvatskog i srpskog parlamenta dati temelj za budućnost hrvatsko-srpskih odnosa i prekid tužbi za genocid koje, prema njegovo mišljenju, teško da će uspjeti. Napomenuo je i da je posjet srbijanskog predsjednika Paulin Dvoru gdje je počinjen zločin nad srpskim stanovništvom trebao biti odgođen za neki drugi dan jer se na ovaj način vukovarska žrtva relativizira.
>> Kajin: Hrvatska sve veći talac HDZ-a
>> Tadić: Ovdje sam da se poklonim žrtvama i uputim riječi izvinjenja
Kajin se dotaknuo i dolaska MMF-a u Hrvatsku koji smatra gotovim činom jer će država za potrebe državnog proračuna 2011.godine trebati pozajmiti između 40 i 45 milijardi kuna. Prema njemu jedina nedoumica oko dolaska MMF-a je hoće li to biti iduće godine ili 2012. pohvalio je i rad guvernera HNB-a Željka Rohatinskog u spašavanju bankarskog sustava iako je jakom kunom koja nije pratila inflaciju pogodovao lošim trendovima izvoza i investicija, kao i jačanju uvoza i zaduživanja. (Hina)