Splitski taksisti su pred zgradom Banovine, gdje je u tijeku sjednica Gradskog vijeća, počeli prosvjed.
Podijelite
Nezadovoljni su nedavnom odlukom gradskog vijeća o autotaksi prijevozu, točnije smanjenju cijena taksi usluga u Splitu za 40 posto te povećanju broja taksista.
Nezadovoljni splitski taksisti traže da ih primi gradonačelnik Željko Kerum. Najavili su i da bi im se trebali pridružiti i taksisti iz okolnih mjesta i gradova među kojima i oni iz Trogira i Kaštela, te Podstrane.
Taksisti tvrde kako ni oni nemaju dosta posla pa smatraju da nije potrebno dovesti nove taksiste. Odlukom gradskog vijeća grad bi trebao dodijeliti novih 38 koncesija.